Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Fundacja Terapii i Rozwoju Mind rozpoczęła działalność. Za nami pierwsze konsultacje
reklama
reklama

Fundacja Terapii i Rozwoju Mind rozpoczęła działalność. Za nami pierwsze konsultacje

Jak skutecznie pomagać innym? Kompleksowo. Dlatego specjaliści z różnych dziedzin połączyli siły, aby pod jednym szyldem zajmować się problemami trapiącymi mieszkańców Słubic. Za nami pierwsze, bezpłatne konsultacje zorganizowane przez Fundację Terapii i Rozwoju Mind.

mind konsultacje_1
Na bezpłatne konsultacje przyszło blisko 100 osób

Konsultacje odbyły się 11 stycznia w gościnnym murach Collegium Polonicum. Ich organizatorem była Fundacja Terapii i Rozwoju Mind, dla której to pierwsze tego typu wydarzenie.  W foyer czekało na chętnych aż 12 stanowisk, przy których można było porozmawiać z konkretnym specjalistą – prawnikiem, dentystą, logopedą, położną, dietetykiem, dermatologiem czy mediatorem.

Kompleksowa pomoc w jednym miejscu

Skąd pomysł na taką właśnie formułę? – To jest tak naprawdę odpowiedź na potrzeby, które zgłaszali nam nasi pacjenci w naszych własnych gabinetach – opowiada Anna Prażanowska, szefowa fundacji. - Oni często przechodzą długą drogę od diagnozy do terapii. Szukają specjalistów i odpowiedzi na swoje problemy. Abym im to ułatwić i oszczędzić czas, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu ekspertów z różnych dzień - dodaje jej zastępczyni Barbara Chojnicka.

mind konsultacje_3
Zarząd fundacji: Anna Prażanowska, Barbara Chojnicka, Beata Szydlik

Chętnych do wzięcia udziału w konsultacjach nie brakowało. I to nie tylko wśród odwiedzających, ale także samych specjalistów. – Gdy tylko rozeszły się wieści, że organizujemy takie wydarzenie, to sami zaczęli się zgłaszać. To bardzo budujące, bo początkowa obawiałam się o ich odzew – opowiada A. Prażnowska.

Frekwencja dopisała

Frekwencja sporo zaskoczyła organizatorów. W trakcie 3-godzinnych konsultacji przewinęło się około 100 osób, a niektóre z punktów były oblegane praktycznie non stop. Goście mogli liczyć nie tylko na fachowe porady, ale także na poczęstunek i napoje.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Karoliny Groc, prawniczki, która prowadzi niezwykle popularne (i bezpłatne) pogotowie prawnicze. Sporo młodych mam z maluszkami trafiło w ręce Gabrieli Ceranowicz, dyplomowanej położnej. A prosto stamtąd do fizjoterapeuty Andrzeja Danielewskiego, który sprawdzał m.in. reakcje ruchowe czy pracę mięśni.

mind konsultacje_4
Do Gabrieli Ceranowicz chętnie zaglądały młode mamy

12-letni Marcel z mamą zajrzeli do Mateusza Chojnickiego, dentysty. – Rozmawialiśmy przede wszystkim o tym jak dbać o higienę jamy ustnej i dlaczego tak ważne jest regularne szczotkowanie zębów – mówi stomatolog. Dzieci i ich rodzice chętnie zaglądali do dietetyczki Magdaleny Cieślak, która walczy m.in. o zdrowe jedzenie w szkołach i przedszkolach. Swoich gości przekonywała do odpowiedniej diety i mówiła jak skutecznie ją stosować.

- Przyznam, że wybierałam się tutaj z pewnymi obawami, ale zostałam bardzo miło przyjęta. Atmosfera była bardzo przyjazna, co też pomogło mi w rozmowie – powiedziała nam pani Katarzyna, która przyszła ze swoją córką po poradę logopedyczną.

Będzie kontynuacja

Ona i wielu pozostałych odwiedzających pytało o kolejne konsultacje. – Takie oczywiście będą – zapewnia B. Chojnicka. – Chcemy to robić cyklicznie i z większą ilością specjalistów – podkreśla. Ze swoją ofertą fundacja planuje wyjść na zewnątrz i - gdy tylko będzie nieco cieplej - zorganizować większe spotkanie na świeżym powietrzu, np. w jednym ze słubickich parków.

mind konsultacje_2
Magdalena Cieślak udzielała porad dietetycznych

Otwarte konsultacje to pierwszy duży krok w działalności fundacji. Jej założycielki mają ambitne plany, bo jak same podkreślają, osób wymagających pomocy jest bardzo wiele. I to tyczy się nie tylko mieszkańców Słubic, ale np. społeczności ukraińskiej, na którą także chce otworzyć się nowo powstała organizacja.

Zainteresowanych działalnością Fundacji Terapii i Rozwoju Mind odsyłamy na jej oficjalny profil na Facebooku (KLIKNIJ). A na naszej stronie już niebawem kolejna publikacja, w której szerzej o niej opowiemy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama