Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Policjanci ze Słubic wydali własny kalendarz. Można go zdobyć podczas aukcji WOŚP
reklama
reklama

Policjanci ze Słubic wydali własny kalendarz. Można go zdobyć podczas aukcji WOŚP

Chcą zachęcić do poznania ich trudnej pracy, a jednocześnie pomóc innym. Policjanci ze Słubic wydali kalendarz na rok 2020. Spora część z jego limitowanej serii trafi na aukcje Wielkiej Orkiestry Pomocy w Słubicach.

kalendarz policja

Za inicjatywą stoi Związek Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. - Kalendarz zrobiliśmy przede wszystkim dla bliższego przedstawiania naszej profesji - opowiada Sylwia Szary, przewodnicząca związku.

W kalendarzu są zdjęcia 13 policjantów, którzy zdecydowali się na zaprezentowanie swoich sylwetek, głównie w trakcie wykonywania przez ich obowiązków i w miejscach codziennej pracy. Wśród nich są m.in. funkcjonariusz, który jest zasłużonym dawcą szpiku, najlepszy dzielnicowy w województwie, nauczyciel w klasie policyjnej, kapelan, itp.

- Przedstawiamy mundur, ale i osobowość w tym mundurze – wyjaśnia S. Szary. – A fotki, które znalazły się w wydawnictwie, pochodzą z naszych własnych, prywatnych zbiorów - dodaje.

Kalendarz wydano w limitowanym nakładzie 40 sztuk. Nie można go nigdzie kupić, ale jest jedna okazja, aby go zdobyć – to licytacje podczas słubickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Nie ma nic ważniejszego niż życie i zdrowie ludzkie. Jeśli ten kalendarz pomoże choć jednemu ludzkiemu istnieniu, to niech czyni dobro – podkreśla nasza rozmówczyni.

Policjanci zdecydowali się przeznaczyć na rzecz WOŚP aż 10 egzemplarzy. Chętnych zapraszamy 12 stycznia do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Aukcje będą trwać w godzinach 14-20.

S. Szary zdradziła nam jeszcze, że to nie ostatnia tego typu akcja. - Tworzą się dwa następne kalendarze. Pierwszy, z udziałem policjantek, na rzecz walki z rakiem piersi, i drugi, na rzecz profilaktyki zdrowia, szykowany przez naszych policjantów – mówi.

Kobiecy kalendarz ukaże się w marcu, a męski we wrześniu. Damy znać, gdy tylko szczegóły tych przedsięwzięć będą bardziej znane.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama