Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Podróbki na słubickim bazarze. Pogranicznicy zatrzymali ubrania warte 210 tys. zł
reklama
reklama

Podróbki na słubickim bazarze. Pogranicznicy zatrzymali ubrania warte 210 tys. zł

Straż Graniczna ujawniła na bazarze 1500 sztuk podrobionych ubrań - ze znakami towarowymi znanych sportowych marek. Zatrzymano trzy osoby, którym grozi nawet 5 lat więzienia.

podrobki bazar_1

Akcja Straży Granicznej na słubickim targowisku odbyła się pod koniec listopada. Pogranicznicy ustalili, że dwóje obywateli Bułgarii i Polak oferowali na swoich stoiskach podrobione ubrania: łącznie kilkaset bluz, dziesiątki koszulek typu T-shirt oraz spodnie i kurtki.

- Wszystkie produkty wyglądały na oryginalne, były jednak podrobione. Ubrania przede wszystkim wykonane były z bardzo niskiej jakości materiałów – poinformowała Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

podrobki bazar_2

Wartość towaru oszacowano na blisko 210 tys. złotych. Ubrania zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Pogranicznicy zatrzymali również 42-letnią obywatelkę Bułgarii, jej o rok młodszego rodaka oraz 44-letniego Polaka.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. W przypadku uczynienia przez sprawcę stałego źródła utrzymania z nielegalnego procederu, kara jest jeszcze większa – taka osoba może trafić za kratki nawet na 5 lat.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama