Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
reklama
reklama

Pierwsze „Mikołajki pod chmurką” za nami! (foto)

Mikołaj nie zapomniał o Słubicach! Pojawił się na pl. Bohaterów na zaproszenie Fundacji Grupy Pomagamy i gminy Słubice, zaopatrzony w mnóstwo prezencików! Czekało na niego mnóstwa dzieciaków. Impreza miała jeszcze jeden cel – do fundacyjnych puszek zbierano na pomoc małej Józefinie z Ośna Lubuskiego.

Mikołajki
Organizatorami imprezy byli Fundacja Grupy Pomagamy i gmina Słubice

„Mikołajki pod chmurką” odbyły się 6 grudnia, po raz pierwszy na nowo wyremontowanym placu Bohaterów. Sama akcja jest kontynuacją zapoczątkowanej kilka lat temu przez Grupę Pomagamy Akademii Renifera.

Mikołajki dla Józefinki

Zebranych powitali wspólnie szefowa fundacji Aleksandra Kołek i burmistrz Mariusz Olejniczak. Wspólnie zachęcali do dobrej zabawy, korzystania z różnych atrakcji – a przez to także do pomagania. To, co podczas imprezy trafiło do fundacyjnych puszek, zostanie przeznaczone na leczenie małej Józefinki Chomicz z Ośna Lubuskiego (ZOBACZ).

Fundacji jak zwykle towarzyszyli strażacy, których zadaniem było dowiezienie na miejsce Świętego Mikołaja. Bardzo oczekiwany starszy pan w czerwonym ubraniu przybył quadem, miał ze sobą mnóstwo prezencików, po które ustawiła się bardzo długa kolejka dzieci. Witano go oklaskami i okrzykami radości!

Mikołaj
Na imprezie nie mogło zabraknąć oczywiście Mikołaja

Pierogi, balony i... śnieg

Oczywiście, Mikołaj nie był jedyną atrakcją. Wiele osób korzystało z fotobudki, robiło sobie zdjęcia w mikołajowych saniach czy na tle olbrzymiej, rozświetlonej choinki. Głodni mogli posilić się pierogami czy ciastem i napić ciepłej herbaty, dzieci chętnie ustawiały się w kolejkę po popcorn.

Fundacja przygotowała wiele gier i zabaw, w których brały udział nie tylko dzieci, ale także dorośli. Były gry z balonami przy wesołej muzyce, a także długi „pociąg”, który przeszedł po placu. Można było również zaopatrzyć się w fundacyjne gadżety jak opaski czy breloczki albo własnoręcznie przygotować bombkę na choinkę.

Mikołajki
Dzieci zostały obdarowane prezentami

Strażacy sprawili obecnym jeszcze jedną niespodziankę – za ich sprawą na głowy zaczął lecieć najprawdziwszy śnieg! Długo wyczekiwany biały puch wywoływał uśmiech, zwłaszcza na twarzach dzieci. I od razu zrobiło się bardziej zimowo, grudniowo i świątecznie.

Szczodre serca słubiczan

Choć tego wieczoru było chłodno, wiał zimny wiatr, atmosfera na pl. Bohaterów była gorąca! Udało się też zebrać niemało: 3647,22 złotych, 80,33 euro i 4,14 funtów.

A to jeszcze nie koniec mikołajkowego szaleństwa. Pamiętajcie, że cały czas na placu stoi jeszcze czerwona skrzynka – do 15 grudnia można wrzucać do niej listy do Mikołaja. Obiecał, że postara się spełnić jak najwięcej życzeń.

Zapraszamy do naszej fotogalerii.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama