Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
reklama
reklama

Co kupić dziecku na Święta?

prezent dla_dziecka

Pomimo tego, że nie ma nic przyjemniejszego od obdarowywania dzieci prezentami, tak ich poszukiwania mogą nieco przytłaczać. Jeśli wciąż nie znalazłeś podarunku dziecka i zastanawiasz się co kupić dziecku na gwiazdkę, bez obaw – w poniższym artykule radzimy na co zwrócić uwagę podczas świątecznych zakupów.

O czym warto pamiętać szukając prezentu dla dziecka?

W trakcie poszukiwania prezentu dla dziecka pod choinkę musimy pamiętać o dwóch fundamentalnych kwestiach. Są to bezpieczeństwo i personalizacja podarunku.

Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka są szalenie istotne. Zwrócenie uwagi na te aspekty ma szczególne znaczenie w przypadku maluchów. Kupując zabawki zawsze sprawdzaj, czy wybrane przez Ciebie produkty spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa oraz czy są dopasowane pod względem wieku do danego dziecka.

Jak pokazało badanie z 2018 roku (Raport Deloitte), Polacy najchętniej kupują dzieciom na święta lalki i zabawki pluszowe (38%), zabawki konstrukcyjne oraz książki (1). Jeśli nie mamy zupełnie pomysłu na prezent, takie statystyki mogą być dla nas pewnego rodzaju wskazówkę. Jednak zasadą, jaką przede wszystkim należy się kierować w trakcie kupowania prezentu, jest personalizacja. Nie ma nic gorszego niż oczekiwany, a jednocześnie nietrafiony prezent, który nie trafia w gusta dziecka. Aby uniknąć rozczarowania pamiętajmy, by podarunek był zgodny z osobowością dziecka, jego hobby i zainteresowaniami.

Prezenty dla najmłodszych

Prezenty dla najmłodszych stanowią najmniejszy problem podczas zakupów. Małe dzieci są ciekawe świata i zadowoli je niemalże każda zabawka. Kolorowe grzechotki i gryzaki sprawdzą się w przypadku niemowląt. Tym nieco większym maluchom z pewnością przypadną do gustu pluszaki oraz zabawki mające walory edukacyjne. Doskonałym wyborem będą drewniane układanki lub puzzle krętki. Pamiętajmy jednak o tym, że maluchy nagminnie testują każdy nowy przedmiot, który trafi w ich rączki. Wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu, może trafić do buzi. Nie inaczej będzie z zabawką, którą zamierzamy dziecku podarować. W związku z tym musi ona być odporna na uderzenia oraz wykonana w 100% z bezpiecznego materiału.

Prezenty dla dzieci w wieku 4-6 lat

Nasz maluch rozwija się bardzo szybko i często trudno za nim nadążyć. Poszukując prezentu dla dziecka w wieku 4-6 lat musimy dokładnie zastanowić się naszym wyborem. Nawlekana, magnetyczna układanka, modele do sklejania, proste gry planszowe, a może zestaw małego artysty? Sklepy zapewniają nam obecnie naprawdę wiele możliwości w kwestii kupna prezentu dla dziecka. Najnowsza gazetka Biedronka przedstawia propozycje najróżniejszych zabawek dla chłopców i dziewczynek. Znajdziemy tam między innymi podarunki dla miłośników sportu, samochodów i lalek, fanów gier i filmów, małych budowniczych, czy zapalonych artystów. Dużą zaletą jest także spora rozpiętość cenowa. W ofercie znajdziemy więc i drobne podarunki do 12 zł (na przykład pluszowe misie za 6,99 zł), czy zdecydowanie droższe zabawki, jak interaktywną zabawkę niemowlęcą za 79,90 zł (2).

Co kupić dziecku w wieku 7-12 lat?

W miarę upływu czasu nasze dziecko staje się coraz bardziej samodzielne, ale i również coraz bardziej…wymagające. Listy do świętego Mikołaja robią się coraz dłuższe, a my mamy coraz większy mętlik w głowie. Zanim udamy się na świąteczne łowy, warto zrobić małe rozeznanie wśród rodziców lub krewnych dziecka, którzy są mu bliscy. Opinia rodziców odnośnie pragnień i potrzeb dzieci stanowi bardzo przydatną wskazówkę.

Gry logiczne, zestawy kreatywne, klocki, z których można stworzyć naprawdę imponujące konstrukcje, czy zestawy dla małych odkrywców, to tylko niektóre z propozycji na prezent. Markety z roku na rok podnoszą poprzeczkę proponując swoim klientom coraz bogatszą i bardziej wymyślną ofertę świątecznych prezentów dla dzieci. Zanim udasz się jednak do sklepów stacjonarnych, warto sprawdzić ich ofertę online. Zaoszczędzisz dzięki temu sporo czasu i na spokojnie będziesz mógł zastanowić się nad wyborem odpowiedniego prezentu. Pomogą Ci w tym portale publikujące gazetki w sieci, takie jak Gazetkonosz.pl. Jeśli zatem chcesz na przykład spełnić marzenie małego budowniczego i kupić mu klocki LEGO, konieczne sprawdź najnowszą gazetkę Biedronki. Znajdziesz tam mnóstwo zestawów klocków w przeróżnych cenach – od 29,99 zł do nawet 249,00 zł za opakowanie. (3) Możesz zobaczyć też online na stronie biedronka.pl.

Źródła:
  1. Raport Deloitte “Świąteczne wydatki Polaków. Rozrzutność czy rozsądek?” 2018 -https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/pl/Documents/Reports/pl-raport-zakupy-swiateczne-2018.pdf?nc=1
  2. Więcej ofert zabawek znajdziesz na: www.biedronka.pl
  3. Oferta Lego dostępna jest w świątecznej gazetce na https://www.gazetkonosz.pl/biedronka/
[artykuł partnerski]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama