Słubice: 17 października 2019   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Zdrowa i zbilansowana dieta z marketu - wprowadź do swojej diety świeżo wyciskane soki!
reklama

Zdrowa i zbilansowana dieta z marketu - wprowadź do swojej diety świeżo wyciskane soki!

Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa dobrze funkcjonującego organizmu, pozwala ona dostarczyć wszelkiego rodzaju zbilansowane składniki, wspierając tym samym naturalną odporność organizmu.

koktajle

Nie tylko w trakcie diety odchudzającej warto zwracać uwagę na to, co ląduje na naszym talerzu i w naszych szklankach. O ile z produktami spożywczymi i posiłkami, Polacy radzą sobie coraz lepiej, o tylko w przypadku napoi ich świadomość wciąż jest bardzo niska. Niewiele osób odróżnia różnice pomiędzy poszczególnymi napojami, jednak chcąc się zdrowo odżywiać, nie trzeba całkowicie rezygnować z napojów na bazie owoców, wystarczy jedynie sięgnąć po odpowiednie produktu.

W takim razie co wybrać sok, napój czy nektar. Soki to produkty, które powinny być wyprodukowane z przynajmniej 85% owoców, naturalne soki nie powinny być także w żaden sposób dosładzane, ani konserwowane. Tego typu produkty można spotkać w coraz większej ilości marketów, na przykład w Lidlu, ulotce promocyjnej, która wspiera zdrowie odżywianie. Nektar to natomiast napój, który może być wyprodukowany zarówno jedynie z 20% owoców, jak i także 100%. Może także zawierać sztuczne konserwanty i barwniki. Jednak najgorsza opcja są napoje, które bardzo często zawierają w swoim składzie niewielką zawartość owoców i długą listę konserwantów.

Naturalne soki z marketów

Zwiększona świadomość społeczeństwa sprawiła, że w marketach coraz częściej można spotkać naturalne soki świeżo wyciskane, z krótka data przydatności, najczęściej jednego lub dwóch dni, wynikającą z braku dodatków konserwantów. Przykładowo Lidl ulotka prezentuje szeroką ofertę tego typu produktów, które zawierają w swoim składzie jedynie soki owocowe wyciskane lub tłoczone na zimno. Na półkach tego sklepu można znaleźć między innymi świeży sok z marchewki, buraka czy też pożywne smoothie. Także gazetka Topaz pozwala zapoznać się z szerokim zdrowym asortymentem tego sklepu, pozwalającym w trakcie wykonywania rodzinnych zakupów zaopatrzyć się w tak zwane dobre kalorie.

Opcja dla zabieganych

Sklep Lidl, ulotki swoje bardzo często ukierunkowuje na dbanie o swoje zdrowie i właściwą zbilansowaną dietę. Wciąż niesłusznie jednak wiele osób uważa, że zdrowe odżywiania e wymaga poświęcenia czasu na przygotowywanie posiłków. To nieprawda. W sklepach na specjalnie wydzielonych półkach bardzo często można znaleźć gotowe produkty, które nie tylko są smaczne i zdrowe, ale także tanie. Przeliczając czas, koszt składników, a także zużycie prądu na przygotowanie świeżo tłoczonego soku marchewkowego, oferta Lidla, czy też sklepu Topaz, jest niemal bezkonkurencyjna.

Dlatego też w trakcie wykonywania zakupów, zamiast sięgać po wysokosłodzone napoje i nektary, lepiej kierować swój wózek w kierunku świeżo wyciskanych soków, które nie tylko są smaczniejsze, ale także i zdrowsze, ze względu na brak konserwantów, a także bogactwo witaminy C, A oraz innych dobroczynnych składników odżywczych. Nasz organizm z pewnością nam za to podziękuje, zwłaszcza w okresie przeziębień i grypy.

[artykuł reklamowy]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama