Słubice: 17 października 2019   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
reklama

U wojewody o obwodnicy

Ciąg dalszy tematu obwodnicy. Po wczorajszym spotkaniu w starostwie, dziś konferencję w tej sprawie zorganizowano w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Z usta decydentów padły ważne deklaracje.

wojewoda obwodnica

Przy jednym stole spotkali się wojewoda lubuski Władysław Dajczak, dyrektor regionalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Langer, prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Kielec oraz burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Każda ze stron zadeklarowała jaki może mieć wkład w proces powstania obwodnicy Słubic.

- Jako wojewoda dostaję od mieszkańców pisma z prośba o wsparcie i interwencję w sprawie realizacji obwodnicy – mówił W. Dajczak. - Natężenie ruchu na drodze krajowej nr 31 jest ogromne i wpływa na komfort życia mieszkańców oraz rozwój miasta. Dziś rozmawiamy i dostrzegamy dużą szansę na przyspieszenie decyzji o rozpoczęcie inwestycji, którą daje włączenie się samorządu i strefy ekonomicznej – podkreślał.

Pierwszym, niezwykle ważnym krokiem miałoby być przygotowanie studium techniczno-ekonomicznego takiej budowy. Ustalono, że burmistrz M. Olejniczak przedstawi słubickim radnym propozycję jego wykonania. To koszt rzędu 1,5 mln zł.

wojewoda obwodnica2

Z kolei M. Langer zadeklarował pomoc w kwestiach technicznych oraz zawarcie odpowiedniego porozumienia między gminą Słubice a GDDKiA, które powinno ułatwić starania o włączenie obwodnicy Słubic do rządowego programu inwestycyjnego.

O podpisaniu podobnego porozumienia z naszym samorządem mówił też szef strefy ekonomicznej. - Zależy nam na tej inwestycji równie mocno jak mieszkańcom, ponieważ odciążyła by ona drogi znajdujące się na terenie strefy – zaznaczył K. Kielec.

O kolejnych krokach w sprawie obwodnicy będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama