Słubice: 10 grudnia 2019   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Strażackie wakacje nad Reczynkiem (foto)

Jak co roku, w Ośnie Lubuskim na polu przy pensjonacie Villa Plena, młodzi adepci pożarnictwa szkolili się pod czujnym okiem druhów ze słubickiej OSP. Był czas na naukę, był i na zabawę, a także szaleństwa w jeziorze.

Wakacje OSP

Weekend od 19 do 21 lipca druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach spędzili bardzo pracowicie. Jednak tym razem nie na gaszeniu pożarów, a na szkoleniu przyszłych kadr. Bo, jak mówi stare przysłowie, czym skorupka za młodu nasiąknie…

„Pożarnicze” obozy to tradycja słubickiej OSP. Co roku strażacy meldują się na polu niedaleko pensjonatu Villa Plena w Ośnie Lubuskim, który również stara się, aby weekend minął młodym strażakom jak najciekawiej i szykuje im różne smakołyki.

- Uśmiechy na twarzach naszych druhów świadczyły, że raczej im się podobało. Przez te kilka dni praktykowaliśmy swoją wiedzę pod czujnym okiem instruktorów – wyjaśnia Łukasz Skorek z OSP w Słubicach. Dopisała pogoda, a także humory – młodszych i starszych uczestników.

Młodzież uczyła się i ćwiczyła pilnie m.in. jak obchodzić się ze sprzętem strażackim. Sami druhowie również nie próżnowali - płetwonurkowie oczyścili ze śmieci kilkanaście metrów piaszczystego dna jeziora Reczynek.

W tym roku na wyjeździe była również smaczna kulinarna niespodzianka – młodych druhów odwiedził dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak. Nie mogło także zabraknąć czasu na szaleństwa w jeziorze.

Ł. Skorek ocenia wyjazd jako bardzo udany. - Właściciele gościnnej Villi Plena zaprosili nas już na kolejny biwak w przyszłym roku, w związku z czym kontynuacja naszych wyjazdów jest nieunikniona – podsumowuje z uśmiechem. Bo uśmiech nie schodził prawie z twarz wszystkich uczestników – co widać na zdjęciach.

Zapraszamy do galerii udostępnionej przez naszych strażaków.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama