Słubice: 11 grudnia 2019   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Mamy oświadczenie Energopolu. Może być problem

Wczoraj pisaliśmy o problemach firmy Energopol ze Szczecina, która zajmuje się m.in. rozbudową wałów w Słubicach. Zarząd spółki złożył wniosek o upadłość. I wydał oświadczenie.

odra 001

Treść oświadczenia
:

Informujemy, że dnia 28 czerwca 2019 roku Zarząd Energopol-Szczecin S.A. złożył do Sądu Rejonowego Szczecin – Centrum wniosek o ogłoszenie upadłości.

Powodem złożenia wniosku było wystąpienie w miesiącu czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki, co może mieć wpływ na możliwość dalszego prowadzenia podstawowej działalności w sposób niezakłócony oraz możliwość dokonywania terminowych spłat wierzycieli.

Informujemy również, iż powiadomiliśmy o tym fakcie naszych kluczowych zamawiających oraz banki i odbyliśmy w ostatnich dniach z tymi podmiotami rozmowy mające na celu stworzenie sytuacji pozwalającej na dalsze kontynuowanie rozpoczętych inwestycji.

Efekty tych spotkań napawają nadzieją, iż uda się w najbliższym czasie rozwiązać bieżące problemy spółki. Problemy te wynikają z konieczności realizacji kontraktów zawartych w latach 2015-2016.

O dalszych działaniach będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.

Zarząd Energopol Szczecin SA

---

Naszą wcześniejszą publikację znajdziecie TUTAJ.

W sprawie będziemy kontaktować się m.in. z marszałek woj. lubuskiego Elżbietą Polak, która w czerwcu 2017 roku w Słubicach podpisywała umowę na realizację inwestycji. Zapytamy ją, czy samorząd województwa podejmie jakieś kroki w tej sprawie.

Do tematu będziemy wracać.

---

AKTUALIZACJA: Po zmianach wprowadzonych w 2018 roku przez polski rząd, zarząd województwa nie jest już stroną w tej sprawie. Inwestycję przejęło PGW Wody Polskie. Jesteśmy w kontakcie z pracownikami tej instytucji i czekamy na odpowiedź na przesłane pytania.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama