Słubice: 17 sierpnia 2019   |   Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
reklama
reklama

Mamy oświadczenie Energopolu. Może być problem

Wczoraj pisaliśmy o problemach firmy Energopol ze Szczecina, która zajmuje się m.in. rozbudową wałów w Słubicach. Zarząd spółki złożył wniosek o upadłość. I wydał oświadczenie.

odra 001

Treść oświadczenia
:

Informujemy, że dnia 28 czerwca 2019 roku Zarząd Energopol-Szczecin S.A. złożył do Sądu Rejonowego Szczecin – Centrum wniosek o ogłoszenie upadłości.

Powodem złożenia wniosku było wystąpienie w miesiącu czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki, co może mieć wpływ na możliwość dalszego prowadzenia podstawowej działalności w sposób niezakłócony oraz możliwość dokonywania terminowych spłat wierzycieli.

Informujemy również, iż powiadomiliśmy o tym fakcie naszych kluczowych zamawiających oraz banki i odbyliśmy w ostatnich dniach z tymi podmiotami rozmowy mające na celu stworzenie sytuacji pozwalającej na dalsze kontynuowanie rozpoczętych inwestycji.

Efekty tych spotkań napawają nadzieją, iż uda się w najbliższym czasie rozwiązać bieżące problemy spółki. Problemy te wynikają z konieczności realizacji kontraktów zawartych w latach 2015-2016.

O dalszych działaniach będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.

Zarząd Energopol Szczecin SA

---

Naszą wcześniejszą publikację znajdziecie TUTAJ.

W sprawie będziemy kontaktować się m.in. z marszałek woj. lubuskiego Elżbietą Polak, która w czerwcu 2017 roku w Słubicach podpisywała umowę na realizację inwestycji. Zapytamy ją, czy samorząd województwa podejmie jakieś kroki w tej sprawie.

Do tematu będziemy wracać.

---

AKTUALIZACJA: Po zmianach wprowadzonych w 2018 roku przez polski rząd, zarząd województwa nie jest już stroną w tej sprawie. Inwestycję przejęło PGW Wody Polskie. Jesteśmy w kontakcie z pracownikami tej instytucji i czekamy na odpowiedź na przesłane pytania.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama