Słubice: 19 października 2019   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama

Rodzinny piknik w Pławidle (foto)

Lato to czas spotkań „pod chmurką” i festynów! Tego typu spotkania cieszą się sporą popularnością i organizuje je coraz więcej miejscowości. W miniony weekend rodzinny piknik odbył się m.in. w Pławidle. Czas, zwłaszcza najmłodszym, umilała Fundacja Grupy Pomagamy.

Pławidło

Festyn jest zawsze okazją do dobrej, a przede wszystkim wspólnej zabawy mieszkańców w każdym wieku! Nie inaczej było 23 czerwca w Pławidle! Na piknik rodzinny zaprosili sołtys Sylwia Lisiak wraz z radą sołecką. Mieszkańcy spotkali się na boisku, które wcześniej uprzątnęli i przygotowali do imprezy. Stanęły tu tak lubiane przez dzieci skakance-dmuchańce, a także stoły, ławki i grill.

Swoje stanowisko rozstawiła również Fundacja Grupy Pomagamy. Jej animatorzy, na czele z Aleksandrą Kołek i Martą Szymańską-Ptak, zachęcali do zabawy zwłaszcza najmłodszych mieszkańców i gości pikniku. Nie brakowało konkursów, gier – z nagrodami, które mógł wygrać każdy.

Było m.in. „nieśmiertelne” przeciąganie liny, zadania na refleks czy slalom z piłką. A po boisku przechadzał się fundacyjny miś. Goście festynu nie tylko chętnie robili sobie z nim zdjęcia, bywał porywany również do tańca! Było też coś dla podniebienia – kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i inne przysmaki.

Skwierzyna

Dla Fundacji Grupy Pomagamy miniony weekend był bardzo pracowity. Dzień wcześniej jej członkowie odwiedzili również festyn parafialny w Skwierzynie. To właśnie w tym mieście obecnie przebywa siostra Krystyna Koszut, która wcześniej opiekowała się Wincentyńską Młodzieżą Maryjną w Słubicach. Zespół słubickiej fundacji przygotował dla parafian gry i zabawy. I jak przyznała sama siostra Krystyna, było fantastycznie.

Więcej w poniższej fotorelacji. Fotki udostępnione naszej redakcji przez grupę Nasze Pławidło oraz siostrę Krystynę Koszut – dziękujemy!

PławidłoSkwierzyna

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama