Słubice: 11 grudnia 2019   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Myjnia przy ul. Chopina zakłóca ciszę nocną?

Jak doszło do wydania pozwolenia na budowę myjni na terenie po byłym dworcu autobusowym? Starostwo Powiatowe opublikowało informację, w której przedstawia całą procedurę. A stało się to po uwagach jednej z mieszkanek okolicznych budynków, która skarży się na hałas dobiegający nocą z całodobowej myjni.

myjnia chopina

„Sezon letni, upały dają się we znaki, co za tym idzie okna muszą być otwarte nocą. Tymczasem godzina 1:25, a na myjni dwa samochody pucowane głośnymi karszerami, nie wspominając już o chemikaliach, które unoszą się w powietrzu. Mało tego, mycie samochodów odbywa się w każdą noc. Nieważne czy to godzina 2,3 czy 4 nad ranem” – napisała na jednym z forów internetowych mieszkanka okolicznych bloków. Zapytała przy tym o to, w jaki sposób doszło do wydania pozwolenia na budowę myjni w centrum miasta.

Odpowiedział jej m.in. starosta Leszek Bajon, deklarując, że przekaże mieszkańcom komplet dokumentów obrazujących tok postępowania przy wydawaniu tego pozwolenia. Dziś starostwo opublikowało informację, w której wyjaśnia całą procedurę.

ZOBACZ KOMUNIKAT STAROSTWA

Wynika z niej, że pozwolenie na budowę zostało wydane 17 stycznia 2018 roku. Wcześniej, bo w październiku 2017 roku, starostwo zawiadomiło strony o wpłynięciu stosownego wniosku. Takie informacje otrzymały m.in. skarb państwa, gmina Słubice, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Chopina 19 oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Słubicach.

Wicestarosta Robert Włodek podkreśla, że w trakcie trwania procedury żadnych zastrzeżeń nie było. - Z mojej wiedzy wynika, że nikt nie sprzeciwił się budowie tej myjni. Efekt mamy dziś taki, jaki mamy – mówi wicestarosta. Jednocześnie deklaruje gotowość do zorganizowania spotkania na temat funkcjonowania tego obiektu. Radzi również mieszkańcom, aby zakłócanie ciszy nocnej zgłaszać do odpowiednich służb.

Faktycznie myjnia w tamtym miejscu mocno przeszkadza? Dajcie znać w komentarzach, jak oceniacie lokalizację tej inwestycji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama