Słubice: 11 grudnia 2019   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Uwaga! Moga pojawić się burze z gradem

Gorąco? Już niedługo może zagrzmieć i popadać! Przed burzami ostrzegają zarówno Lubuscy Łowcy Burz, jak i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Czy tym razem burza nie przejdzie bokiem?Jak alarmują Lubuscy Łowcy Burz, w ciągu dzisiejszego dnia obszar naszego województwa, w tym i rejon powiatu słubickiego, będzie jeszcze w masie powietrza zwrotnikowego. Ale w godzinach popołudniowych znad Niemiec powoli przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym zaczną spływać nieco chłodniejsze masy powietrza polarnomorskiego – potrwa to aż do późnych godzin nocnych.

Zdaniem łowców z frontem będą wędrować burze. W przypadku najsilniejszych z nich może pojawić się nawet o wielkości 2,5-3 cm.

Ostrzeżenie przed burzami wydał również IMGW. Synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu w skali od 20 mm do 30 mm, lokalnie nawet do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. I również ostrzegają przed gradem. Ostrzeżenie obowiązuje od 6 czerwca od godz. 14 do 7 czerwca do godz. 1.

Czy ta prognoza się sprawdzi? Okaże się już niedługo… Uważajcie na siebie, gwałtowne burze mogą powodować niewielkie szkody, jak połamane gałęzie, pozrywane linie energetyczne. Z utrudnieniami w czasie jazdy muszą liczyć się kierowcy.

Warto pamiętać, aby pozamykać okna w domach i mieszkaniach, pozabierać z balkonów przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr, zapewnić schronienie czworonogom.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama