Słubice: 18 sierpnia 2019   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Wiosna Roberta Biedronia zwycięzcą prawyborów europejskich w słubickim ogólniaku
reklama
reklama

Wiosna Roberta Biedronia zwycięzcą prawyborów europejskich w słubickim ogólniaku

Choć wielu z nich nie ma jeszcze praw wyborczych, mogli na własnej skórze przekonać się, jak to jest głosować w wyborach. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach wzięła udział w prawyborach do Parlamentu Europejskiego.

wybory PE_ogolniak

Szkolne prawybory odbyły się 22 maja. Na długiej przerwie uczniowie zgłaszali się do komisji wyborczej, pobierali karty do głosowania i wrzucali glosy do specjalnie przygotowanej urny wyborczej. Dzięki wsparciu Słubicko - Frankfurckiego Centrum Kooperacji na sali nie zabrakło flag Unii Europejskiej i ulotek.

Młodzi wyborcy oddawali głos na wybraną partię, na tych samych zasadach co ich starsi znajomi, przyjaciele i krewni będą mogli wybierać już 26 maja podczas prawdziwego głosowania.

Jakie były wyniki? Zwycieżyła Wiosna Roberta Biedronia – partia ta otrzymała 51,06 proc. głosów. Na drugiej lokacie znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 17,02 proc., a na trzeciej – Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, na którą zagłosowało 12,77 proc. wyborców. Kolejne miejsca to: Koalicja Europejska 6,38, Lewica Razem 6,38 oraz Kukiz’15 6,38.

Opiekunem prawyborów była Jolanta Bałdys, nauczyciel historii i WOS.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama