Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ogłasza konkurs dla firm "wrażliwych społecznie"
reklama
reklama

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ogłasza konkurs dla firm "wrażliwych społecznie"

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum szuka wrażliwych firm – takich które robią „coś więcej” i pomagają innym, współpracują z podmiotami społecznymi, angażują się w akcje charytatywne. Właśnie rozpoczęła się trzecia edycja konkursu „Biznes Wrażliwy Społecznie”.

fundacjacp137
Zespół fundacji zaprasza firmy ze Słubic do współpracy


Celem tego konkursu jest pokazanie „dobrych praktyk” różnych firm z województwa lubuskiego, które polegają np. na współpracy z fundacjami, stowarzyszeniami, spółdzielniami socjalnymi. Nagradzane, wyróżniane są właśnie praktyki, czyli dobre pomysły na współpracę i działanie.

- Wyszukujemy takie firmy, które robią coś więcej, które wiedzą, że mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. W pierwszej edycji zastanawialiśmy się, czy firmy będą chciały odezwać się do nas. Okazało się, że otrzymaliśmy dużo zgłoszeń. Wiele z przedsiębiorstw ma takie obszary, o których można powiedzieć: ale robicie fajną robotę dla innych. To jest to, co wykracza poza zwykłe obowiązki i schematy – uważa Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium.

Do pierwszej edycji w 2017 r. 35 firm zgłosiło swoje dobre praktyki, a rok później do drugiej już 54. konkurs odbywa się w 2 etapach. W pierwszym przedsiębiorstwa przesyłają formularze zgłoszeniowe, w których opisują swoje praktyki. W drugim komisja konkursowa spotyka się z wybranymi podmiotami. W skład tej komisji wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, instytucji, samorządu, biznesu i mediów lokalnych.

bizne wrazliwy
Do kogo trafią statuetki?

Podsumowaniem konkursu jest Gala Finałowa – zamyśle organizatora ma być wyjątkowym miejscem spotkania lubuskich firm, które nie tylko zajmują się biznesem, ale również społecznie angażują się w działania na rzecz społeczności, w której funkcjonują.

- Każda firma jest doceniona. Co nietypowe, zmieniamy sposób myślenia, ponieważ sponsorami nagród dla przedstawicieli biznesu są podmioty ekonomii społecznej – wyjaśnia Monika Robaszyńska, koordynatorka konkursu. Przy tej okazji słubicka fundacja namawia również biznes do współpracy z tymi podmiotami, w tym do świadomego kupowania produktów i usług od społecznych partnerów.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: bws.fundacjacp.org, można wypełnić go online lub wysłać w formie elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Czas na zgłoszenia upływa 31 lipca.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama