Słubice: 18 sierpnia 2019   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
reklama
reklama

Pożar w Hotelu Baranowski (foto/wideo)

Wczorajszego popołudnia na nogi strażaków postawił groźnie wyglądający pożar Hotelu Baranowski. Był niebezpieczny – ale strażakom udało się zatrzymać ogień na ślepym poddaszu. Gościom nic się nie stało, ucierpiał jeden strażak.

pozar baranowski

Straż pożarna została zawiadomiona o pożarze w Hotelu Baranowski ok. godz. 17.40. Jako pierwszy zaalarmował ich automatyczny system, chwilę później potwierdzili tę informację w rozmowie z obsługą hotelu.

Ogień pojawił się na nieużytkowym poddaszu, nad drugą kondygnacją, nad częścią hotelową budynku. Obsługa ewakuowała gości hotelowych. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 6 zastępów gaśniczych.

Po około godzinie ogień został opanowany, trwało dogaszanie i sprawdzanie poddasza. Trzeba było rozebrać część ocieplenia, obudowy poddasza, ok. 7-8 mkw poszycia dachowego – wyjaśnia Michał Borowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Akcja zakończyła się krótko po godz. 20. M. Borowy podkreśla, że straty mogły być znacznie większe.

W zdarzeniu nie ucierpiał nikt z gości hotelowych ani obsługi obiektu, jednak do szpitala razem z pogotowiem udał się jeden ze strażaków, o czym poinformował nas Łukasz Skorek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Dorota Baranowska-Mikos z hotelu w rozmowie z naszą redakcją przekazała, że prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria jednego z urządzeń elektrycznych.

O pożarze jako pierwsi poinformowali nas internauci (ZOBACZ) – na profilu FB Słubice na bieżąco publikowaliśmy zdjęcia i filmy, które do nas przesyłali (dziękujemy). Na miejscu był także nasz reporter. Poniżej zarejestrowany materiał. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama