Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Robert Tomczak w finale akcji „Czas na wzrok 40+”. Aby wygrać potrzebuje naszych głosów
reklama
reklama

Robert Tomczak w finale akcji „Czas na wzrok 40+”. Aby wygrać potrzebuje naszych głosów

5 tys. zł - tyle właśnie wynosi nagroda w ogólnopolskim finale wyzwania #czasnawzrok #bezograniczen. Walczy w nim Robert Tomczak ze Słubic, który namawia innych do regularnego badania wzroku. Żeby wygrać potrzebuje głosów internautów. Pomożecie?

tomczak wzrok
Tym zdjęciem R. Tomczak awansował do finału

Wyzwanie #czasnawzrok #bezograniczen jest jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Czas na wzrok 40+”, skierowanej do osób po czterdziestce zmagających się z problemami wzroku. Ma zachęcać ich do regularnych badań i propagować wiedzę o prezbiopii, która objawia się trudnościami z widzeniem z bliska, szczególnie przy słabym oświetleniu.

Ale w akcji nie chodzi tylko o zdrowie. Również o to, żeby po przekroczeniu symbolicznej „czterdziestki” cieszyć się życiem, nie rezygnować ze swoich pasji i marzeń. Właśnie o tym opowiada finałowy film Roberta Tomczaka ze Słubic.

- Wyzwanie #czasnawzrok #bezograniczen spadło mi niemal z nieba. Mniej więcej miesiąc temu uzmysłowiłem sobie, że zaczyna mi się rozmazywać obraz – opowiada R. Tomczak. Postanowił więc podjąć wyzwanie kampanii „Czas na wzrok 40+”.Przyznaje, że skusiła go perspektywa wygrania okularów progresywnych. Tę nagrodę już zdobył (dla siebie i dla rodziny), bo przeszedł eliminacje, w których chodziło o przesłanie ciekawego zdjęcia nawiązującego do tematu kampanii. Razem z dwójką innych osób dostał się do ścisłego finału, w którym walczy o 5 tys. zł. Na co chciałby przeznaczyć wygraną?

- Warto czasem po prostu pomyśleć o sobie oraz swoich potrzebach. Moje hobby to tenis stołowy i prace w ogrodzie, jednak największą miłością i pasją jest rodzina. Chciałbym wyjechać z żoną i dziećmi na fajny, aktywny rowerowy wypoczynek w góry, więc ewentualną nagrodę przeznaczyłbym właśnie na ten cel – mówi R. Tomczak.

Finałowe filmy można obejrzeć na stronie czasnawzrok.pl/wyzwanie.

Głosowanie trwa do 14 maja, do godziny 23:59. Swój głos może oddać każdy, kto ma konto na Facebooku. Wystarczy dać „lajka” pod odpowiednim oknem z filmem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama