Słubice: 20 lipca 2019   |   Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
reklama

Na majówkę z trawką

W Polsce posiadanie narkotyków „na własny użytek” jest przestępstwem – funkcjonariusze Straży Granicznej przypomnieli o tym dwójce pasażerów autokarów przekraczających granicę. Turek i Polak przyznali się do winy, mają do zapłacenia grzywnę i koszty postępowania sądowego.

trawka majowka

1 maja, w trakcie kontroli autokaru wjeżdżającego do Polski, pogranicznicy zatrzymali 23-letniego obywatela Turcji, który w bagażu podręcznym przewoził 8 g marihuany. Przyznał, że kupił ją w Niemczech „na własny użytek”.

Dzień później funkcjonariusze SG ze Świecka kontrolowali pasażerów autokaru jadącego do Niemiec. 21-letni Polak miał schowane za paskiem woreczki z marihuaną – było w nich 2,38 grama narkotyku.

- Mężczyzna oświadczył, że marihuanę kupił na własny użytek w klubie, jednak nie pamięta dokładnie gdzie, bo był pod wpływem alkoholu – wyjaśnia Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału SG. Celem jego podróży był Amsterdam.

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu. Pierwszy ma do zapłaty 800 zł grzywny, a drugi 600 zł. Obaj dodatkowo muszą pokryć koszty postępowania sądowego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama