Słubice: 18 sierpnia 2019   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
reklama
reklama

Harcerze pamiętali o polskiej fladze (foto)

Jak co roku harcerze z Hufca ZHP Słubice aktywnie obchodzili Dzień Flagi RP, przypadające 2 maja. W Słubicach, Rzepinie i Cybince przeprowadzili akcję pod hasłem: „Wywieś flagę” Do mieszkańców tych miast trafiło 200 flag, sporo ulotek i specjalnych naklejek.

Dzień Flagi RP

- Akcja powstała w celu odpowiedzi na coraz częściej pojawiającą się sytuację w naszych miejscowościach. Otóż rzadko w trakcie ważnych świąt narodowych można na ulicach zobaczyć flagi, umieszczane przez mieszkańców – opowiada Lesław Józefowicz ze słubickiego hufca ZHP.

Dla instruktorów ZHP od samego początku edukacja obywatelska i kształtowanie u młodych ludzi postaw patriotycznych były bardzo ważne. Dlatego właśnie 2 maja harcerze wyszli na ulice swoich miast, zachęcając mieszkańców do wywieszenia flagi i przypominając im o znaczeniu tego symbolu narodowego.

W Słubicach, Rzepinie i Cybince harcerze stworzyli swoje stoiska oraz rozdawali specjalnie na tę okazję przygotowane ulotki, zachęcające do wywieszania flagi. Każdy mógł też otrzymać naklejki z hasłem "Flaga w akcji!".  Stoisko ZHP w Słubicach odwiedził nawet sam burmistrz Mariusz Olejniczak. On także otrzymał od harcerzy pamiątkową naklejkę i hufcową ulotkę.

Harcerze rozdawali również to, co najważniejsze – w ręce mieszkańców trafiło 200 flag państwowych w dużym rozmiarze. Każdy z obdarowanych otrzymał zadanie: należało umieścić ją na budynku lub w innym widocznym miejscu. Harcerze mają nadzieję, że rozdane flagi zajmą godne miejsce przy budynkach i w oknach domów przy okazji kolejnych świąt narodowych.

Poniżej zdjęcia udostępnione naszej redakcji przez hufiec ZHP Słubice.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama