Słubice: 22 sierpnia 2019   |   Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Jakie korzyści płyną dla Polski i Słubic z członkostwa w Unii Europejskiej? Wyraź swoją opinię!
reklama
reklama

Jakie korzyści płyną dla Polski i Słubic z członkostwa w Unii Europejskiej? Wyraź swoją opinię!

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. To dobra okazja by zapytać mieszkańców Słubic i regionu, jak oceniają ten okres i czy odczuwają korzyści z tego wynikające.

Dzień Europy

15 lat Polski w Unii Europejskiej to symboliczny okres. Wystarczająco długi, by przekonać się jak akcesja wpłynęła na nasze życie. I odpowiedzieć sobie na pytanie: jak przez ten czas rozwinęła się nie tylko nasza gmina, ale i cały kraj. I czy jako Polacy potrafiliśmy skutecznie korzystać z możliwości, jakie dawała nam integracja z UE.

Jeszcze przed Wielkanocą z przedstawicielami władz Słubic i Frankfurtu rozmawiali o tym akademicy - prezydentka Viadriny prof. dr Julia von Blumenthal oraz prorektor UAM ds. Collegium Polonicum prof. dr hab. Tadeusz Wallas. Oboje podkreślali korzyści płynące z integracji, a burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak określi 15 lat Polski w Unii Europejskim mianem „15 lat sukcesu”. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dzień Europy Słubice

Kolejna okazja do ocen i dyskusji – już w szerszym gronie – będzie także w trakcie zbliżającego się Dnia Europy. Jego obchody, tradycyjnie zaplanowane na 9 maja, to stały element współpracy między Słubicami i Frankfurtem nad Odrą. W tym roku będą przebiegać pod hasłem „Europejskie spotkania w dwumieście” - ZOBACZ.

Organizator tego wydarzenia, czyli Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, chciałby poznać także opinie mieszkańców Słubic o integracji europejskiej. Dlatego zapraszamy do ich wyrażania na naszych łamach. Można to zrobić m.in. głosując w sondzie internetowej dostępnej na stronie www.slubice24.pl oraz dodając komentarz. Zachęcamy do tego!

A więcej informacji na temat obchodów Dnia Europy przedstawimy już niebawem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama