Słubice: 20 lipca 2019   |   Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
reklama

Ruszył nabór do Działaj Lokalnie 2019

Działaj Lokalnie to program grantowy, którego operatorem w naszym regionie jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą starać się o dotacje do 6 tys. zł na projekty, które angażują mieszkańców do działania na rzecz wspólnego dobra.

plazy tablica
W ramach "Działaj Lokalnie" powstały m.in. tablice przyrodnicze

- Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Wspierane są takie projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego – mówi Marta Stachowska, koordynatorka Ośrodka Działaj Lokalnie prowadzonego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum.

Wyjaśnia, że to, co jest tym dobrem wspólnym, wnioskodawcy określają sami. - Może to być zaniedbana przestrzeń na wsi, którą mieszkańcy wspólnie posprzątają i zagospodarują, ale także np. umiejętność udzielania pierwszej pomocy, szkolenie seniorów z obsługi komputera czy nawet kurs samoobrony dla kobiet. Ważne, żeby planowane działania wynikały z konkretnych potrzeb danej społeczności i służyły jej członkom – dodaje M. Stachowska.

Dofinansowania nie dostaną działania jednorazowe. Każdy projekt musi trwać minimum 3 miesiące (maksymalny czas to 6 miesięcy). Działania mogą rozpocząć się najwcześniej 1 lipca, a zakończyć muszą się do 31 grudnia 2019.

Działaj Lokalnie to konkurs, dlatego liczy się dobry, przemyślany pomysł. – Jak co roku wysoko oceniane będą projekty, które proponują nowe działania lub nową ofertę dla mieszkańców, albo włączają nowe środowiska w prowadzone wcześniej działania. Oczekujemy nowych pomysłów, nowych ofert. Choć projekty mogą oczywiście być rozwinięciem wcześniej podjętych działań – tłumaczy M. Stachowska.

Działaj Lokalnie
O dotacje moga się starać m.in. działający na rzecz dzieci

W konkursie mogą wystartować organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z gmin: Słubice, Górzyca, Cybinka Rzepin, Krosno Odrzańskie, Gubin, Dąbie, Maszewo, Bobrowice, Bytnica, Kostrzyn nad Odrą, Witnica oraz Słońsk. Maksymalna kwota dofinansowania projektu ze środków programu Działaj Lokalnie wynosi 6 tys. zł. Do niej należy dołożyć wkład własny, wynoszący min. 25 proc. wartości dotacji (w tym 5 proc. w postaci finansowej, pozostałe 20 proc. może mieć postać wkładu usługowego, rzeczowego lub pracy wolontariuszy).

Wnioski można składać do 31 maja 2019 roku wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony: system.dzialajlokalnie.pl.

Kontakt: Marta Stachowska, tel. 603 112 487, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Ważne dokumenty:
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama