Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Uwaga rodzice i uczniowie – egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem
reklama
reklama

Uwaga rodzice i uczniowie – egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem

Ważna informacja dla uczniów i rodziców z terenu gminy Słubice – zaplanowane w dniach 10-12 kwietnia egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem. Takie informacje usłyszeliśmy dziś od dyrektorów szkół i urzędników gminy.

strajk budynek

O tym jak lokalne samorządy przygotowały się okoliczność strajku nauczycieli, pisaliśmy na początku miesiąca. Wtedy zarówno przedstawiciele gminy, jak i powiatu zapewniali, że egzaminy – gimnazjalny, ósmoklasistów i maturalny – powinny odbyć się bez zakłóceń.

Jednak rodzice cały czas mieli obawy i jeszcze dzisiaj – dopytywali o to m.in. w naszej redakcji. Sprawdziliśmy. Okazuje się, że w obu słubickich gimnazjach egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Największe obawy budził skład komisji, jednak dzięki decyzji ministerstwa było możliwe skompletowanie jej np. z emerytowanych nauczycieli, pracowników urzędu czy też osób nie pracujących obecnie w zawodzie, ale posiadających stosowne wykształcenie.

Zmianie nie uległy także godziny egzaminów – te odbędą się każdego dnia o godz. 9:00 oraz 11:00. 10 kwietnia uczniowie będą zdawać przedmioty humanistyczne, 11 kwietnia matematyczno-przyrodnicze, a 12 kwietnia wybrany język obcy.

Egzaminy gimnazjalne to jednak nie wszystko – w dniach 15-17 kwietnia zaplanowano także egzaminy ósmoklasistów. Wg zapewnień gminnych urzędników, te egzaminy na terenie słubickich szkół również są niezagrożone, ale bardziej aktualne dane podamy za kilka dni. Wszystko ze względu na dynamiczną sytuację związaną z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama