Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Ponad 2 tony żywności trafi do potrzebujących (foto)

Zakończyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności – do koszyków wolontariuszy ustawionych w marketach trafiło ponad 2 tony żywności. To niezły wynik, zbiórka trwała tylko dwa dni. Mieszkańcy powiatu słubickiego znowu pokazali, że los potrzebujących nie jest im obojętny!

Zbiórka żywności

W pierwszy weekend kwietnia w 9 sklepach naszego powiatu na robiących zakupy czekali wolontariusze. Zachęcali do tego, żeby kupić kilka produktów więcej i przekazać je potrzebującym. Wielkanocną Zbiórkę Żywności jak co roku zorganizował Bank Żywności. Udało się zebrać ponad 2 tony żywności – a dokładnie 2 tony 300 kg.

Akcja była możliwa dzięki hojności dobrych ludzi. Bardzo im za to jesteśmy wdzięczni – podkreśla Jan Krzysztof Hańbicki, koordynator Banku Żywności w naszym powiecie.

W Słubicach przyłączyła się do niej Fundacja Grupy Pomagamy. W marketach na terenie naszego miasta przez 2 dni stało 31 wolontariuszy, w tym po raz pierwszy 9 dzieci z drużyny piłkarskiej fundacji i SKP, oczywiście razem z rodzicami. Ich koordynatorem była Krystyna Skubisz.

Sklepy dzięki nim były niebieskie, mieli na sobie swoje drużynowe koszulki. Cieszy nas bardzo, że przyłączyli się do akcji – mówi Aleksandra Kołek, prezes Fundacji Grupy Pomagamy. Pomaganie, tak jak piłka nożna, to zadanie drużynowe. Prezes podkreśla, że podziękowania należą się wszystkim, którzy w te dni poświęcili swój czas na udział w zbiórce.

Zebrana żywność zostanie teraz podzielona na paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących osób z terenu powiatu. Dystrybucja odbędzie się we współpracy z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama