Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Tak przywitały wiosnę przedszkolaki - rozdając tulipany i pomagając hospicjum (foto)
reklama

Tak przywitały wiosnę przedszkolaki - rozdając tulipany i pomagając hospicjum (foto)

Pierwszy dzień wiosny przedszkolaki spędziły bardzo pracowicie! Dotarły do prawie każdej instytucji i urzędu w Słubicach (i nie tylko). Wszędzie wręczały żółte, papierowe tulipany, a w zamian zbierały datki do puszek Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo. Jak im poszło?

Wolontariusze

Przedszkolaki w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nie chodzą na wagary. Świętują go inaczej: od lat tego dnia można ich spotkać w mieście, z naręczami żółtych, papierowych tulipanów. I z puszkami z logo Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo.

Obudzili wiosnę… i serca

Od samego rana papierowe, wiosenne tulipany rozchodziły się niczym przysłowiowe świeże bułeczki. – Dzieci były wszędzie przyjmowane z otwartymi ramionami - i portfelami. Wróciły uśmiechnięte, zadowolone, z pełnymi puszkami – opowiada Małgorzata Tomala, dyrektorka Pinokia i główna koordynatorka akcji „Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze”.

W zbiórce wzięły udział słubickie przedszkola: Pinokio, Jarzębinka, Krasnal Hałabała, Miś Uszatek i Kraina Radości, ponadto Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, maluszki ze żłobka Bajka oraz przedszkolaki z Bajki z Cybinki i Jarzębinki z Rzepina.

Dotarli wszędzie!

Maluchy odwiedziły m.in. najważniejsze urzędy i instytucje. Do gabinetu starosty Leszka Bajona wolontariusze z Krasnala Hałabały wpadły z radosnym okrzykiem: Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszego dnia wiosny! Pracownicy starostwa chętnie „poczęstowali się” kwiatami i wrzucili co nieco do hospicyjnych puszek.

Potem przedszkolaki powędrowały do Urzędu Miejskiego w Słubicach. – Bardzo wam gratuluję udziału w tej pięknej akcji – burmistrz Mariusz Olejniczak pochwalił dzieci z grupy „Wiewiórek”, a jego zastępczyni, Adriana Dydyna-Marycka, poczęstowała je cukierkami. Oczywiście, również pracownicy magistratu „zaopatrzyli się” w wiosenne, kolorowe tulipany i dorzucili do puszek.

Hospicjum

Wolontariusze z Pinokia dotarli do Komendy Powiatowej Policji. Dzięki nim tu również zakwitły papierowe tulipany i zapełniły się puszki. Przedszkolaki nie zapomniały o szkołach, można ich było spotkać w wielu sklepach i na bazarze. A przede wszystkim na ulicach - mali wolontariusze przemierzyli miasto wzdłuż i wszerz.

Wspólnie w jednym celu

To wspólna akcja, w którą zaangażowane są nie tylko dzieci, ale również nauczycielki ze wszystkich przedszkoli. Dzięki nim wszystko przebiega tak sprawnie – podkreśla M. Tomala.

Zachwytu nad zaangażowaniem małych wolontariuszy nie kryli przechodnie. - Pierwszy raz dziś wzięłam udział w tej akcji, bardzo mi się podoba. Mieszkam w Słubicach od niedawna, jestem zaskoczona, że w ten sposób można pomagać hospicjum – powiedziała naszej redakcji Kasia, która spotkała przedszkolaków przed Collegium Polonicum.

A jaki był efekt wiosennej zbiórki? Było co liczyć! Do puszek trafiło łącznie 17.238,04 zł. Brawo!

Małym wolontariuszom towarzyszył nasz redakcyjny obiektyw. Zapraszamy go obejrzenia zdjęć.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama