Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

Biblioteka zaprasza do muminkowego konkursu

Kto pamięta Muminki? Sympatyczne, dobroduszne istoty, zamieszkujące dolinę gdzieś w Finlandii? Zostały stworzone przez pisarkę Tove Jansson, opowieść doczekała się również wersji teatralnej i filmowej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza do udziału w konkursie, którego głównymi bohaterami są właśnie postacie znane z „Muminków”.

muminki

Jaka jest wasza ulubiona postać z bajki o Muminkach? Muminek, zachwycający się światem, Mamusia Muminka, opanowana, zawsze zachowująca zimną krew, Tatuś Muminka, romantyk i marzyciel, Mała Mi, złośliwa, cyniczna i szczera, a może niezależny i beztroski Włóczykij… Wybierajcie!

W tym roku przypada 105. rocznica urodzin autorki Tove Jansson, która urodziła się 9 sierpnia 1914 roku w Helsinkach. Dlatego właśnie Biblioteka Miasta i Gminy w Słubicach zachęca do podróży do magicznej krainy, pełnej skandynawskiej tajemniczości i magii. I zaprasza całe rodziny do udziału w konkursie plastycznym.

Co należy zrobić? Zadanie polega na wykonaniu pracy przestrzennej, przedstawiającej jedną z postaci występujących w opowiadaniach o Muminkach. Postać nie powinna być wyższa niż 50 cm. Może zostać wykonana dowolną techniką, z dowolnych, ale trwałych materiałów. Na konkurs można przynieść tylko jedną pracę. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia. Muminkowe prace można przynieść do biblioteki w Słubicach, a także do pozostałych bibliotek powiatu słubickiego: w Rzepinie, Górzycy, Cybince i Ośnie Lubuskim.

Zobacz regulamin
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama