Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

Niewybuchy pod Kunowicami - konieczna ewakuacja

W lesie pod Kunowicami interweniowali saperzy z 5 kresowego batalionu z Krosna Odrzańskiego, a dokładniej z pododdziału zwanego 21. patrolem rozminowania. Znaleziono tam granaty moździerzowe i ciężkie pociski artyleryjskie. Była konieczna ewakuacja mieszkańców dwóch budynków.

niewybuch
Niewybuchy znaleziono w lesie pod Kunowicami (fot. archiwum)

O znalezisku niedaleko ul. Bursztynowej poinformowała telewizja HTS Słubice. Saperzy otrzymali zgłoszenie o znalezieniu granatu moździerzowego 18 marca wieczorem. Przekazał je dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Do czasu przyjazdu saperów na miejscu czuwał patrol mundurowych.

Żołnierze pojawili się z samego rana. Po dokładnym przeszukaniu całego kompleksu znaleźli jeszcze jeden taki sam granat kaliber 82 oraz kilka sztuk ciężkich pocisków artyleryjskich kaliber 150 i 210. - Łącznie znaleziono pięć pocisków - poinformowała Magdalena Jankowska z KPP Słubice.

Podczas prac saperów konieczna była ewakuacja mieszkańców. – Są to duże pociski o dużej sile rażenia, dlatego konieczna jest ewakuacja mieszkańców dwóch budynków, znajdujących się w sąsiedztwie znaleziska – uzasadniał decyzję mł. chor. Rafał Turczyniak, zastępca dowódcy 21 patrolu rozminowania.

Niewybuchy zostały bezpiecznie podjęte i wywiezione na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

Saperzy przypominają, żeby w przypadku znalezienia niewybuchu, nie dotykać go, gdyż każda zmiana jego położenia jest niebezpieczna. Należy zapamiętać miejsce, w którym się znajduje i wezwać policję.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama