Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

Jaka przyszłość czeka kino Piast? Znamy terminy spotkań

Kto chciałby porozmawiać o historii i przyszłości słubickiego kina Piast? Będą do tego dwie okazje: już dziś w siedzibie TWK Słubice, a w czwartek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice. Poprowadzi je architekt Adrian Mermer.

Fot. Ralf Lotys / Wikipedia

Na początku marca pisaliśmy o pomyśle spotkania na temat przyszłości kina Piast. Pierwotnie miało się ono odbyć 7 marca, ale organizatorzy je odwołali. Dziś otrzymaliśmy informację o ustalonych terminach dwóch nowych spotkań.

Pierwsze z nich odbędzie się 19 marca o godz. 16. w siedzibie TWK Słubice w Słubickim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Piłsudskiego 3-4. Druga natomiast 21 marca, również o godz. 16, ale tym razem w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice.

Tematem przewodnim obu spotkań będzie przyszłość kina i możliwość adaptacji na cele związane z kulturą. Autorem nowej koncepcji adaptacji budynku, w którym mogłaby powstać sala kinowo-teatralno-muzyczna, jest architekt Adrian Mermer i to właśnie on poprowadzi oba spotkania.

Przy okazji będzie można dowiedzieć się więcej o jego zabytkowej architekturze – mówi A. Mermer. Podkreśla, że głównym celem spotkań poświęconych obiektowi kina Piast jest dyskusja o jego przyszłości i możliwościach przywrócenia go do życia.

Wstęp na oba spotkania jest wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama