Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Europejskie spotkania na Dzień Europy

9 maja przypada Dzień Europy, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Europejskie spotkania w dwumieście”. Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji przygotowało program dla szkół i jest w trakcie przygotowywania programu dla mieszkańców.

Dzień Europy

Dokładnie 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. Przypomnijmy, w przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman, ówczesny francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny. Zaproponował powstanie ponadnarodowej instytucji europejskiej, która sprawowałaby nadzór nad produkcją węgla i stali. Traktat podpisano rok później – i właśnie plan Schumana uważany jest za początek Unii Europejskiej.

Motto tegorocznego Dnia Europy na słubicko-frankfurckim pograniczu brzmi „Europejskie spotkania w dwumieście”. Mieszkańców obu miast do udziału w różnych wydarzeniach tego dnia zaprasza Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji.

Gotowy jest już program wydarzeń, przygotowanych specjalnie dla uczniów. Wśród propozycji są m.in. warsztaty dotyczące doświadczania Europy, interaktywny pieszy rajd po obu miastach, konkurs wiedzy o Polsce i Słubicach w UE.

ZOBACZ PROGRAM

Szkoły mają czas na zgłoszenie uczestnictwa do 3 maja. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. + 49 335 606985-14.

Wkrótce ukaże się pełny program wydarzeń z okazji Dnia Europy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama