Słubice: 22 sierpnia 2019   |   Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
reklama
reklama

Umowa na dofinansowanie drogi do Rzepina podpisana

Coraz bliżej do remontu drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. W Starostwie Powiatowym w Słubicach została podpisana umowa na dofinansowane tej inwestycji, tak długo wyczekiwanej przez wielu kierowców. Przed nami kolejny etap, czyli ogłoszenie przetargu.

droga rzepin

O fatalnym stanie drogi między Nowymi Biskupicami a Rzepinem kierowcy informowali naszą redakcję wiele razy. Po kolei również opisywaliśmy starania powiatu słubickiego o pozyskanie dofinansowania na jej remont. 19 lutego w starostwie miało miejsce kolejne ważne wydarzenie - podpisanie umowy na dofinansowanie remontu drogi. Podpisy pod dokumentem złożyli starosta Leszek Bajon i jego zastępca Robert Włodek oraz przedstawiciel Banku Inwestycyjnego Kraju Związkowego Brandenburgii Waldemar Tomaszek.

- Cieszymy się, że możemy kontynuować pracę, którą rozpoczął poprzedni zarząd powiatu. Teraz, gdy umowa o dofinansowaniu jest już podpisana, możemy przystąpić do procedur związanych z przetargiem na wyłonienie wykonawcy prac – powiedział L. Bajon.

Przypomnijmy, remont zostanie przeprowadzony w ramach transgranicznego projektu „Pogłębienie współpracy administracji partnerskich powiatów poprzez inwestycje w transgraniczną sieć dróg", który jest warty 5,1 miliona euro. Remontu doczekają się dwie drogi - po stronie polskiej blisko 9-kilometrowy odcinek z Nowych Biskupic do Rzepina, a po stronie niemieckiej droga nr K6755 o długości 3,7 km.

Do remontu powiatowej drogi dokładają się również gminy Rzepin i Słubice, każda z nich wyłoży po 250 tys. euro. Dofinansowanie unijne wynosi 2 mln euro. W ramach modernizacji powstanie także ścieżka rowerowa z Gajca do Rzepina.

droga rzepin_umowa

- Drogi to główne, oprócz internetu, osie rozwoju przygranicznych regionów. Dlatego niezmiernie cieszę się na naszą współpracę – podkreślali obecni na spotkaniu przedstawiciele powiatu Odra-Szprewa, Stanley Fuls i Pierre Labahn. Z tym niemieckim samorządem powiat słubicki w ramach wspomnianego projektu wkrótce podpisze umowę o partnerstwie.

Pozostaje czekać na ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy i początek prac. Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama