Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Komunikat w sprawie usunięcia grobów zwierząt

Ostatnie informacje dotyczące usunięcia grobów zwierząt z parku przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji wzbudziły spore kontrowersje. Urząd Miejski w Słubicach wydał oświadczenie, w którym precyzuje wcześniejsze doniesienia. Chodzi o usunięcie samych nagrobków, a nie usuwanie ciał pochowanych zwierząt.

grzebowisko 2

Pierwotnie urzędnicy poinformowali, że właściciele pochowanych tam zwierząt muszą przenieść je na legalnie działające cmentarz. Najbliższy taki jest w Gorzowie Wlkp. W internecie zawrzało, a pod postem na facebookowym profilu Słubice24 wiele osób w mocnych słowach komentowało taką decyzję. ZOBACZ

Dzisiaj od rzecznika prasowego UM Beaty Bieleckiej otrzymaliśmy oświadczenie, które precyzuje wcześniejsze doniesienia. Poniżej jego treść.

Pod koniec stycznia służby weterynaryjne poinformowały gminę, że w parku przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji znajdują się groby 11 zwierząt. Ponieważ obowiązujące w Polsce przepisy nakazują utylizację zwierząt i nie dopuszczają ich grzebania samodzielnie nawet we własnych ogródkach, powstały cmentarzyk jest nielegalny. Z tego powodu gmina musi uprzątnąć ten teren. Dlatego prosimy osoby, które pogrzebały w tym miejscu swoje zwierzęta o to, by zlikwidowały do 8 marca nagrobki. Z uzyskanej przez gminę opinii Sanepidu wynika, że pochowane w tym miejscu zwierzęta nie stanowią zagrożenia dla środowiska, dlatego ich szczątki mogą tam pozostać.

Więcej informacji na temat cmentarza dla zwierząt znajdziecie TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama