Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Pracownicy i nauczyciele "Samochodówki" zaniepokojeni planami starostwa – napisali list otwarty
reklama
reklama

Pracownicy i nauczyciele "Samochodówki" zaniepokojeni planami starostwa – napisali list otwarty

Nie milkną echa zapowiedzi władz powiatu o planach włączenia Zespołu Szkół Technicznych do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Nauczyciele i pracownicy "Samochodówki" wystosowali list do władz powiatu słubickiego. Uważają też, że starosta Leszek Bajon ich obraził.

Samochodówka

Na trzystronicowym dokumencie jego autorzy piszą, że z niepokojem śledzą zapowiedzi władz powiatu słubickiego odnośnie zmian w edukacji. I stawiają otwarte pytanie: dlaczego samorządowcy zamierzają włączyć ich szkołę do CKZiU.

Podkreślają, że mimo problemów z jakimi boryka się współczesna edukacja, są prężnie działającą szkołą i nieustannie pracują nad uatrakcyjnieniem oferty, tak aby dopasować ją do wymagań rynku pracy. Na dowód, że szkoła dobrze funkcjonuje, przywołują pozytywne opinie z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej jesienią 2018 roku.

Autorzy listu powołują się na 57-letnią tradycję ZST oraz podkreślają, że w Słubicach zawsze funkcjonowały trzy szkoły średnie, a w ich placówce nigdy nie było problemów z naborem. Na dodatek za kilka lat obecne tendencje demograficzne się odwrócą i uczniów będzie więcej

- Chcąc rozwijać miasto, nie można zamykać szkół i powodować, że młodzież będzie zmuszona kontynuować edukację poza Słubicami - apeluje kadra ZST. I ma nadzieję, że przedstawione w liście argumenty wpłyną na odstąpienie przez władze powiatu od działań mających na celu likwidację ich szkoły.

Kadra i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych poczuli się też dotknięci słowami jakie starosta słubicki Leszek Bajon wypowiedział podczas sesji Rady Powiatu Słubickiego, która miała miejsce 29 stycznia. Uznali je za "obraźliwe, skandaliczne i karygodne".

Całą treść listu udostępniła nam radna powiatowa Krystyna Skubisz (KWW Radni dla Mieszkańców). Można go pobrać i przeczytać poniżej.

LIST OTWARTY DO ZARZĄDU POWIATU SŁUBICKIEGO

Co sądzicie o argumentach autorów listu? Mają rację? I najważniejsze - czy zdołają do nich przekonać zarząd powiatu? Zapraszamy do komentowania.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama