Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Pracownicy i nauczyciele "Samochodówki" zaniepokojeni planami starostwa – napisali list otwarty
reklama
reklama

Pracownicy i nauczyciele "Samochodówki" zaniepokojeni planami starostwa – napisali list otwarty

Nie milkną echa zapowiedzi władz powiatu o planach włączenia Zespołu Szkół Technicznych do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Nauczyciele i pracownicy "Samochodówki" wystosowali list do władz powiatu słubickiego. Uważają też, że starosta Leszek Bajon ich obraził.

Samochodówka

Na trzystronicowym dokumencie jego autorzy piszą, że z niepokojem śledzą zapowiedzi władz powiatu słubickiego odnośnie zmian w edukacji. I stawiają otwarte pytanie: dlaczego samorządowcy zamierzają włączyć ich szkołę do CKZiU.

Podkreślają, że mimo problemów z jakimi boryka się współczesna edukacja, są prężnie działającą szkołą i nieustannie pracują nad uatrakcyjnieniem oferty, tak aby dopasować ją do wymagań rynku pracy. Na dowód, że szkoła dobrze funkcjonuje, przywołują pozytywne opinie z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej jesienią 2018 roku.

Autorzy listu powołują się na 57-letnią tradycję ZST oraz podkreślają, że w Słubicach zawsze funkcjonowały trzy szkoły średnie, a w ich placówce nigdy nie było problemów z naborem. Na dodatek za kilka lat obecne tendencje demograficzne się odwrócą i uczniów będzie więcej

- Chcąc rozwijać miasto, nie można zamykać szkół i powodować, że młodzież będzie zmuszona kontynuować edukację poza Słubicami - apeluje kadra ZST. I ma nadzieję, że przedstawione w liście argumenty wpłyną na odstąpienie przez władze powiatu od działań mających na celu likwidację ich szkoły.

Kadra i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych poczuli się też dotknięci słowami jakie starosta słubicki Leszek Bajon wypowiedział podczas sesji Rady Powiatu Słubickiego, która miała miejsce 29 stycznia. Uznali je za "obraźliwe, skandaliczne i karygodne".

Całą treść listu udostępniła nam radna powiatowa Krystyna Skubisz (KWW Radni dla Mieszkańców). Można go pobrać i przeczytać poniżej.

LIST OTWARTY DO ZARZĄDU POWIATU SŁUBICKIEGO

Co sądzicie o argumentach autorów listu? Mają rację? I najważniejsze - czy zdołają do nich przekonać zarząd powiatu? Zapraszamy do komentowania.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama