Słubice: 22 sierpnia 2019   |   Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
reklama
reklama

Pierwszy pokaz kotów rasowych w Słubicach

Szare, bure i łaciate, wszystkie koty za pan brat… Kto pamięta tę bajkę? A kto lubi charakterne mruczki? Już niedługo do Słubic na pokaz przyjadą rasowe koty z całej Polski. Perskie, syjamskie, norweskie, abisyńskie… Będzie to doskonała okazja do tego, że je nie tylko zobaczyć, ale także pogłaskać. I porozmawiać z hodowcami.

koty plakat
Organizatorem Pokazu Kotów Rasowych jest klub felinologiczny Felis z Poznania. Jednym z jego członków jest Jerzy Banaszak, słubicki hodowca kotów rasy Maine Coon, jednocześnie zaangażowany w pomoc zwierzętom członek Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Praw Zwierząt Animals Słubice.

To pierwsze takie wydarzenie w Słubicach. Specjalnie na pokaz przyjadą hodowcy prowadzący legalnie działające hodowle z całej Polski. - Jest to doskonała okazja poznać wiele ras kotów w jeden dzień, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat, dotknąć i przekonać się na żywo, jakie są w dotyku czy w utrzymaniu. Jest to także super okazja, aby dowiedzieć się czym należy się kierować przy wyborze kota rasowego, jak rozpoznać kota z pseudohodowli i nie kupić chorego czy z wadami genetycznymi – opowiada o pokazie J. Banaszak.

Podkreśla, że wydarzenie jest również dobrą okazją do tego, żeby spokojnie porozmawiać z hodowcami, którzy bardzo kochają swoje koty i chętnie udzielą wszelkich informacji na temat hodowanej rasy. Pokaz nie ma w sobie elementu rywalizacji, jaki towarzyszy wystawom. Dlatego jest dobrym czasem na rozmowy.

Koty, główni bohaterowie dnia, będą podczas pokazu przebywały w specjalnych, dużych klatkach. Ale nie tylko… - Jeśli poprosimy hodowcę to bez problemu i bardzo chętnie wyciągnie kociaka z klatki by go pokazać – obiecuje J. Banaszak.

Tego dnia nie tylko te rasowe koty będą ważne. Podczas pokazu będzie okazja wysłuchać prelekcji o opiece nad kotami wolno żyjącymi. A Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt "Animals Słubice" opowie o swoich działaniach. Na miejscu będzie można również kupić małe co nieco dla kota, np. akcesoria, poduchę czy drapak. A także smacznie zjeść.

J. Banaszak w imieniu organizatorów serdecznie zaprasza całe rodziny. I nieśmiało dodaje, że być może w niedalekiej przyszłości odbędzie się podobny pokaz, ale z psami w roli głównej.

Portal Słubice24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Wstęp jest płatny: osoby dorosłe – 10 zł, dzieci - 5 zł.

Termin: 17.02.2019, godz. 10-16. Miejsce: Hala sportowa, ul. Piłsudskiego 11.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama