Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

W Słubicach zostanie zlikwidowany Sąd Pracy

Od lutego czeka nas ważna zmiana w lokalnym sądownictwie. W Słubicach nie będzie już Sądu Pracy. Wszystkie sprawy pracownicze będą trafiać do Gorzowa Wielkopolskiego.

sad-rejonowy

Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowało o przeniesieniu wszystkich spraw związanych z prawem pracy do Gorzowa Wielkopolskiego. Z dniem 1 lutego przestanie w Słubicach funkcjonować Sąd Pracy, czyli VI Wydziału Sądu Rejonowego.

Taka zmiana oznacza, że do Gorzowa Wlkp. będą dojeżdżać nie tylko mieszkańcy Słubic, ale również całego regionu m.in. Górzycy, Rzepina czy Kostrzyna nad Odrą.

- Uważam, że takie posunięcie godzi w interesy mieszkańców gmin z obszaru właściwości sądu, albowiem znacząco utrudni dostęp do wymiaru sprawiedliwości - powiedział naszej redakcji prawnik dr Marcin Krzymuski.

Dostrzega jeszcze jeden negatywny aspekt takiej zmiany - Przeniesienie spraw do Gorzowa Wlkp. spowoduje, że wiele osób, które już teraz ma obawy co do dochodzenia swoich praw przed sądem, jeszcze bardziej się do tego zniechęci. Problemem będą zarówno koszty, jak i odległość – wyjaśnia M. Krzymuski.

Dzwoniliśmy już do Sądu Rejonowego w Słubicach, aby upewnić się co do terminu wprowadzenia zmiany. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że faktycznie od 1 lutego wszystkie sprawy związane z prawem pracy będą trafiać do Gorzowa Wlkp.

Jak oceniacie tę zmianę? Dajcie znać w komentarzach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama