Słubice: 17 października 2019   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Plac Bohaterów będzie zamknięty. Rusza jego przebudowa
reklama

Plac Bohaterów będzie zamknięty. Rusza jego przebudowa

Rusza długo zapowiadana modernizacja Placu Bohaterów. Z tego powodu okolicznych mieszkańców i petentów okolicznych urzędów czekają utrudnienia. Plac oraz przylegające chodniki będą wyłączone z użytkowania.

Plac Bohaterów

Jak poinformował Urząd Miejski w Słubicach, odgradzanie placu rozpocznie się najprawdopodobniej 16 stycznia. Całe miejsce zostanie całkowicie przebudowane, wg publikowanego wcześniej przez naszą redakcję projektu. Powstaną nowe miejsca parkingowe, fontanna, ławki, będzie więcej zieleni, małej architektury, stanie też plac zabaw

ZOBACZ PROJEKT

Jednak, żeby wkrótce było ładnie i nowocześnie, przez kilka miesięcy będzie trudniej. Plac Bohaterów zostanie odgrodzony i całkowicie wyłączony z użytkowania, dotyczy to również okalających go chodników.

Stąd też apel do mieszkańców – wystosowany przez Eurokop Invest, firmę wykonującą przebudowę – aby nie parkować pojazdów w tamtym miejscu.

Koszt modernizacji placu wyniesie 4.3 mln złotych. Wg deklaracji wykonawcy, prace potrwają do listopada tego roku, ale niewykluczone, że zakończą się nieco szybciej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama