Słubice: 17 stycznia 2019   |   Imieniny: Marian, Jan, Antoni
reklama
reklama

Umowa na budowę sali przy LO podpisana

Dobre wiadomości w sprawie budowy sali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach. Zarząd powiatu podpisał umowę z wykonawcą tej długo wyczekiwanej inwestycji. Pierwsze prace mają ruszyć już niebawem.

podpisanie umowy_LO

O budowie sali sportowej przy LO pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku, przy okazji wizyty lubuskiej marszałek w Słubicach. Elżbieta Polak zapowiedziała wtedy, że zarząd województwa dofinansuje inwestycję kwotą 1 mln zł. Po tym symbolicznym rozpoczęciu budowy (w miejscu obecnego boiska) na dobre ruszyło szykowanie dokumentów związanych z inwestycją oraz przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Po kilku miesiącach zakończył się i ten etap, a jego zwieńczeniem było najpierw podjęcie przez sejmik województwa stosownej uchwały, a następnie podpisanie umowy z wykonawcą na budowę hali. Uroczystość ta odbyła się 11 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Oprócz przedstawicieli obecnego zarządu powiatu – starosty Leszka Bajona i wicestarosty Roberta Włodka, pojawił się na niej także były starosta (a obecnie członek zarządu województwa) Marcin Jabłoński, który w ciągu ostatnich lat również był zaangażowany w realizację tego projektu.

- Historia tej inwestycji wcale nie jest prosta i łatwa, jakby mogło się wydawać. O budowie sali myślałem już 12 lat temu, gdy pierwszy raz obejmowałem funkcję starosty. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się doprowadzić to do końca i skutecznie zabiegać o wsparcie lubuskiego samorządu. Duża w tym rola dwóch radnych wojewódzkich – Grażyny Dereń oraz Marii Jaworskiej – mówił podczas uroczystości.

To właśnie ta ostatnia szczególnie cieszyła się z podpisania umowy. Nie przez przypadek, bo na co dzień jest dyrektorką wspomnianego ogólniaka – Staraliśmy się o to od wielu lat. Najważniejsze, że już wkrótce nasza młodzież będzie mogła się cieszyć z nowego miejsca do zajęć wychowania fizycznego – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją.

Za jej wkład w całą sprawę gorąco dziękował Robert Włodek – Bez wieloletniego wysiłku i starań pani dyrektor, to by się nie udało. W imieniu swoim i całej społeczności składam wielkie pokłony – podkreślał wicestarosta.

sala ogolniak

Dobra wiadomość jest taka, że z sali będą także korzystać uczniowie pozostałych placówek edukacyjnych podlegających pod powiat, a sam obiekt ma służyć nie tylko do celów sportowych. – Sala może pełnić również funkcję widowiskową i pomieścić do 500 osób. Będą trybuny, zaplecze techniczne, z szatniami i pomieszczeniami dla trenerów, wszystko dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – podkreśla M. Jaworska.

A ile będzie kosztować cała inwestycja? – Szacunkowy koszt to 4,5 mln zł, ale to jeszcze może ulec zmianie, ze względu na rosnące ceny materiałów budowlanych – wyjaśnia Urszula Zakowicz z Wydziału Oświaty słubickiego starostwa.

Milion zł z budżetu województwa nie kończy starań o dalsze dofinansowanie. Zarząd powiatu po raz kolejny (wniosek składany był już trzykrotnie) będzie starał się pozyskać środki na budowę sali z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Bo właśnie przede wszystkim młodym sportowcom ma służyć nowy obiekt. Dlatego podczas podpisania umowy pojawili się także i oni – głównie uczniowie słubickiego liceum, w tym nasz olimpijczyk, lekkoatleta Jakub Czak.

I wreszcie najważniejsze pytanie – kiedy nowy obiekt zostanie oddany do użytku. Wg deklaracji, które padły podczas konferencji, realny termin to 3-4 lata. Ale stan surowy otwarty, zgodnie z podpisaną umową, będzie gotowy do końca 2019 roku.

- Za dwa tygodnie przedstawimy dokładny harmonogram prac. Nasze zdanie mamy zrealizować w ciągu 9 miesięcy – powiedział Krzysztof Łuksza, prezes zarządu firmy LK Inwest z Wrocławia, która przeprowadzi inwestycję.

podpisanie umowy_2_LO

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama