Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Gazele Biznesu dla słubickich firm

Redakcja „Pulsu Biznesu” po raz kolejny wybrała najlepiej rozwijające się firmy minionego roku i przyznała tytuły "Gazeli Biznesu". W tym prestiżowym gronie znalazły się także firmy działające na terenie powiatu słubickiego.

gazele magda
Gazela Biznesu trafiła m.in. do Promet Cargo (fot. archiwum)

Czym jest Gazela Biznesu? Aby otrzymać to wyróżnienia trzeba spełnić szereg warunków, które dokładnie sprawdzają eksperci gazety. Biorą pod lupę trzy ostatnie lata działalności zgłoszonej do konkursu firmy i weryfikują ją pod względem tempa i jakości rozwoju. Chodzi przede wszystkim o stały wzrost przychodów ze sprzedaży, nieprzerwaną działalność i brak strat.

W tegorocznym rankingu Gazel Biznesu nie mogło zabraknąć firm ze Słubic i okolic, co jest potwierdzeniem coraz lepszej kondycji gospodarczej naszego regionu.

W tym gronie wyróżnia się M.B.B. Logistisc. Polsko-chińska spółka, która ma swoją lokalizację na terenie strefy ekonomicznej, zanotowała aż 335.13% wzrost przychodów (81.462.562,26). To dało jej rekordowe 3 miejsce w woj. lubuskim i 40 miejsce w skali ogólnopolskiej (na 4499 sklasyfikowanych podmiotów gospodarczych z całej Polski, w tym 105 z woj. lubuskiego). Firma zajmuje się usługami typu fulfillment dla branży e-commerce.

Tytuły Gazeli Biznesu otrzymały także: spółka Promet Cargo z Kunowic, która świadczy usługi logistyczne (668 miejsce i wzrost 165.62%), Foliarex ze Słubic produkujący foliowe opakowania (2428 / 126.70%), Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe SMOGÓRY z Ośna Lubuskiego (2457 / 126.42%), Kopelia, która prowadzi w Słubicach market budowlany Bricomarche (3159 / 118.51%), oraz spółka transportowa Eljot z Rzepina (3190 / 118.23%).

Uroczysta gala podsumowująca najnowszą edycję konkursu odbędzie się w marcu. Cały ranking można obejrzeć TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama