Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Poznajcie Łukasza Sawickiego - nowego podopiecznego Fundacji Grupy Pomagamy
reklama
reklama

Poznajcie Łukasza Sawickiego - nowego podopiecznego Fundacji Grupy Pomagamy

Fundacja Grupy Pomagamy ma nowego podopiecznego. Jest nim 15-letni Łukasz Sawicki. Fundacja pomaga mu zebrać środki potrzebne na specjalistyczne badania genetyczne, które są niezbędne, żeby mógł zacząć się leczyć. Poznajcie jego historię.

lukasz sawicki

Do Fundacji Grupy Pomagamy cały czas zgłaszają się osoby, które potrzebują pomocy – bo nie stać ich na wydatki związane z rehabilitacją czy leczeniem. I fundacja podejmuje kolejne wyzwania – aby pomóc zebrać tak potrzebne pieniądze.

Kolejnym jej podopiecznym jest nastolatek Łukasz Sawicki z Kostrzyna nad Odrą. Ma 15 lat, interesuje się informatyką. Półtora roku temu trafił to szpitala do Gorzowa Wielkopolskiego z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. Po 5 dniach skierowano go na oddział pediatryczny, ponieważ zdiagnozowano u niego zapalenie stawów. A podczas badań wykryto wadę serca - rozstrzeń lewej komory z upośledzoną kurczliwością.

Od tej pory Łukasz znajduje się pod stałą opieką kardiologów z Gorzowa i ze Szpitala Klinicznego im. Karola Marcinkowskiego, kliniki kardiologii dziecięcej w Poznaniu. Jednak do dalszej diagnozy chłopca konieczne jest wykonanie badania genetycznego eksomu - WES. Na przeszkodzie stoją pieniądze. Jego całkowity koszt to 7 tys. zł.

- Im szybciej zostanie wykonane to badanie, tym szybciej będzie można rozpocząć docelowe leczenie Łukasza, który liczy na naszą pomoc – podkreśla Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy. I apeluje, żeby w tym pięknym czasie, w którym udziela się nam niepowtarzalna świąteczna atmosfera, pamiętać o podopiecznych fundacji, którzy walczą o zdrowie: Natalce, Basi, Olafku czy właśnie Łukaszu.

Ci, którzy chcą pomóc Łukaszowi w walce o zdrowie, mogą wpłacać pieniążki na konto Fundacji Grupy Pomagamy: 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001 z dopiskiem: Łukasz.

Dodatkowe informacje można uzyskać od mamy Łukasza - Ewa Sawicka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama