Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już 14 raz na moście granicznym łączącym Słubice i Frankfurt harcerze ze słubickiego hufca ZHP przekazali władzom obu miast Betlejemskie Światełko Pokoju. Żeby ogrzało nie tylko świąteczne stoły, ale również i serca.

Betlejemskie Światło Pokoju

Harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju pojawili się na moście 19 grudnia równo o godz. 16. Komendant słubickiego hufca ZHP Tadeusz Strażewicz przypomniał zebranym, na czym polega idea przekazywania światła, pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem. To właśnie harcerze i skauci od 29 lat w przedświątecznej sztafecie przekazują je na cały świat.

- Tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: światło, które łączy. Myślę, że akurat w tym miejscu, na moście który nigdy nie dzielił, zawsze łączył nasze miasta, to światło jest dodatkowym symbolem naszej przyjaźni i współpracy – mówił komendant.

Tym, którym T. Strażewicza przekazał światło, byli burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak oraz starosta słubicki Filip Bajon. - Życzę wszystkim, aby grzało ono swoim blaskiem wszystkie rodziny podczas zbliżających się świąt – mówił w trakcie uroczystości burmistrz.

Z kolei o symbolice Betlejemskiego Światełka Pokoju wspomniał obecny podczas wydarzenia ks. Rafał Mocny, duszpasterz słubickich studentów. - Światło jest bardzo ważne, bez niego nie można żyć. Za chwilę będziemy przeżywać Boże Narodzenie. Życzę wszystkim, aby to światło było w waszych sercach, w waszych myślach, abyście zawsze kierowali się światłem, które daje pan Jezus – zaznaczył ksiądz.

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło także do Frankfurtu. Po odebraniu go z rąk polskich harcerzy, nasi sąsiedzi udali się do Kościoła Mariackiego we Frankfurcie. Tam, w nastrojowej atmosferze, światełko przekazano dalej, zmówiono modlitwę, a o muzyczny akcent zadbał chór Adoramus, którego członkowie zaśpiewali kolędy i pastorałki.

Światło, które przebyło długą drogę z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, będzie krążyć dalej. Trafi do różnych miejsc i instytucji, a także do słubickich kościołów, gdzie będą mogli odebrać je wszyscy chętni i tym samym wesprzeć wieloletnią tradycję.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.