Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Adriana Dydyna-Marycka zastępcą burmistrza Słubic

Znamy kolejny ruch kadrowy Mariusza Olejniczaka. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, że u jego boku stanie kobieta, nowy burmistrz podjął decyzję co do stanowiska zastępcy burmistrza. Funkcję tę obejmie Adriana Dydyna-Marycka. Kim jest i czym będzie się zajmować?

wiceburmistrz 007

Mieszkańcy Słubic szerzej dowiedzieli się o niej kilka miesięcy temu, gdy stanęła na czele komitetu wyborczego przyszłego burmistrza. Ma ledwie 34 lata, ale już spore doświadczenie na swoim koncie, szczególnie w zakresie inwestycji i nieruchomości. Kilka dni temu spotkaliśmy się z Adrianą Dydyną-Marycką w jej obecnym biurze i dziś możemy przedstawić jej sylwetkę naszym czytelnikom.

Wykształcenie zdobywała na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, gdzie ukończyła ekonomię o specjalizacji gospodarka nieruchomościami. W tym samym mieście, ale już na uniwersytecie, kończyła europeistykę (biznes i finanse międzynarodowe). Zwieńczeniem jej edukacji były studia inżynieryjne z budownictwa na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Szczególnie te ostatnie były dla niej dużym wyzwaniem. – To kierunek wybitnie męski, dlatego tym bardziej jestem dumna, że ukończyłam je jako jedyna kobieta na roku. A lekko nie było… – opowiada. To tu pierwszy raz dały się poznać cechy jej charakteru, które przekonały do niej przyszłego szefa: cierpliwość, konsekwencja i pracowitość.

Doświadczenie w samorządzie zdobywała pracując przez 7 lat w Zakładzie Administracji Mieniem Komunalnym. To tu uzyskała tytuł licencjonowanego zarządcy nieruchomości. W 2016 roku postanowiła nieco zmienić branżę i zatrudniła się w prywatnej firmie, gdzie została inżynierem budowy. Nadzorowała duże przetargi współpracując w tym zakresie przede wszystkim z jednostkami samorządu terytorialnego.

Ten rodzaj pracy uwydatnił kolejne cechy, które - jak sama zapewnia - przydadzą się jej w pracy na rzecz gminy. - Jak ryba w wodzie czuję się w procedurach administracyjnych i urzędowych dokumentach – mówi przyszła pani wiceburmistrz. Co jeszcze może wykorzystać w swojej działalności? – Inwestycje i nieruchomości to mój konik – podkreśla A. Dydyna-Marycka.

A co jest dla niej ważne poza pracą? Uwielbia spędzać czas z rodziną. Jest szczęśliwą mężatką i ma dwójkę dzieci. A gdy jest sama, to lubi otaczać się dźwiękami. – Uwielbiam muzykę, kiedyś nawet uczyłam się grać na pianinie – opowiada. Sporo również czyta, głównie literaturę… branżową, czyli związaną z budownictwem.

- Praca na tym stanowisku to zaszczyt, ale i ogromne wyzwanie. Uważam, że jestem gotowa je podjąć i dobrze przysłużyć się naszej gminie. Praca w branży budowlanej duże mnie nauczyła. Zawsze staram się z uśmiechem rozpoczynać nowy dzień w obecnej pracy. Mam nadzieję, że w nowej też tak będzie – podsumowuje.

Adriana Dydyna-Marycka rozpocznie pracę 1 lutego 2019 roku. Zastąpi obecnego wiceburmistrza Romana Siemińskiego, który został powołany na to stanowisko w 2014 roku przez ówczesnego burmistrza Tomasza Ciszewicza.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama