Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Marcin Jabłoński w zarządzie woj. lubuskiego

Marcin Jabłoński, wybrany w październikowych wyborach do Sejmiku Lubuskiego, został członkiem zarządu województwa. Wyboru dokonali radni województwa podczas pierwszej, uroczystej sesji sejmiku.

jablonski sejmik

Sesja odbyła się 22 listopada w Zielonej Górze. Jej najważniejszym punktem było wybranie władz samorządu woj. lubuskiego. Zgodnie z przewidywaniami marszałkiem ponownie została Elżbieta Polak, która pełniła tę funkcję w poprzedniej kadencji, a w wyborach osiągnęła najlepszy wynik ze wszystkich kandydatów do sejmiku.

Oprócz niej do zarządu województwa weszli: Stanisław Tomczyszyn i Łukasz Porycki jako wicemarszałkowie oraz Tadeusz Jędrzejczak i właśnie Marcin Jabłoński jako członkowie zarządu. Wybrano także przewodniczącą sejmiku. Została nią Wioletta Haręźlak. Jej zastępcami będą: Tadeusz Ardelli, Mirosław Marcinkiewicz i Jerzy Wierchowicz.

Urodzony w 1965 roku Marcin Jabłoński w swojej karierze politycznej pracował już na szczeblu województwa. Był wicewojewodą gorzowskim, dwukrotnie wojewodą lubuskim, a także marszałkiem naszego województwa. Zajmował także najważniejsze stanowiska w lokalnym samorządzie. Był dwukrotnie wiceburmistrzem Słubic i dwa razy wybierano go na starostę słubickiego (tę funkcję pełnił ostatnio).

Jak skomentował swój wybór? - Z maksymalnym zaangażowaniem podejmę swoje obowiązki dla pomyślnej przyszłości – napisał na swoim facebookowym profilu. Podziękował także swoim wyborcom oraz współpracownikom. - Podejmę wszystkie możliwe wysiłki, by w jak największym stopniu spełnić wasze oczekiwania - zadeklarował.

Marcinowi Jabłońskiemu gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najefektywniejsze działania na rzecz samorządu woj. lubuskiego i całego naszego regionu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama