Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Lekarze bronią prezes szpitala, a starosta wciąż milczy

Nie milkną echa odwołania prezes słubickiego szpitala Małgorzaty Krasowskiej-Marczyk. Swoją byłą szefową bronią lekarze pracujący w lecznicy, którzy wystosowali w tej sprawie specjalny list. A starosta słubicki Marcin Jabłoński nadal nie wyjaśnia powodów swojej decyzji.

prezes marczyk

List został podpisany przez kilkanaście osób, specjalistów pracujących w Szpitalu im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach. Dokument jest skierowany do starosty M. Jabłońskiego, który stoi za odwołaniem M. Krasowskiej-Marczyk. Trafił także to Rady Powiatu Słubickiego, rady nadzorczej szpitala oraz włodarzy gmin z terenu powiatu. ZOBACZ LIST

W piśmie lekarze proszą starostę o ponowne rozważenie swojej decyzji. Uważają, że jest ona niesprawiedliwa i niezgodne z interesem placówki. Wg ich opinii grozi również przerwaniem rozpoczętych projektów.

- Prezes była osobą obowiązkową, pracowitą i bez reszty zaangażowaną dla dobra placówki, którą kierowała. Największą jej zasługą było wprowadzenie dobrej atmosfery w stosunkach międzyludzkich oraz poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, pomimo rosnących wymagań – czytamy w liście.

Z dokumentu cieszy się prezes szpitala, z którą udało nam się porozmawiać. - To dla mnie dowód uznania, że ktoś zauważył wysiłek, pracę i zaangażowanie, jakie włożyłam w tę jednostkę. Tym bardziej jest to cenne, że pracujący w szpitalu lekarze mogą porównać i ocenić to, co działo się w Słubicach w ubiegłych latach – wyjaśnia.

Jak podkreśla M. Krasowska-Marczyk, to była „praca zespołowa”. - Dzięki zaangażowaniu lekarzy i personelu udało się wiele rzeczy zmienić, a także wprowadzić szpital do sieci. Podjęte zostały działania, które będą miały wpływ na kolejne lata funkcjonowania szpitala. Mam nadzieję, że to nie zostanie zmarnowane, a rozpoczęte projekty będą kontynuowane - podsumowuje.

O komentarz do sytuacji w szpitalu oraz listu napisanego przez lekarzy poprosiliśmy starostę Marcina Jabłońskiego. Nasze pytania trafiły również do sekretariatu Starostwa Powiatowego w Słubicach. Niestety, podobnie jak w przypadku pytań wysłanych wcześniej w październiku, także i tym razem nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Na chwilę obecną nie wiadomo kto obejmie stanowisko prezesa zarządu po odwołanej M. Krasowskiej-Marczyk. Obecnie szpitalem zarządza p.o. wiceprezesa Maciej Pawliński, który został powołany na to stanowisko krótko przed wyborami samorządowymi.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama