Słubice: 20 lipca 2019   |   Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
reklama

Dziupla zaprasza do sprzątania ptasich mieszkań

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zachęca do udziału w nietypowych jesiennych porządkach. Do uprzątnięcia są skrzynki lęgowe dla ptaków i śmieci w parku przy al. Niepodległości.

Paweł Podkowa

Budki lęgowe to jeden z najprostszych sposobów ochrony ptaków, które mieszkają w miastach. W okresie lęgowym poszukują miejsc na złożenie jaj i wychowanie piskląt. I taką właśnie rolę spełniają budki lęgowe (poza nimi ptaki mogą zaleźć naturalne kryjówki, takie jak np. dziuple w starych drzewach).

Ale ptasie domki trzeba utrzymywać w czystości. Każdego roku, kiedy ptaki wyprowadzą już z budek swoje młode, skrzynki trzeba oczyścić ze starych gniazd i nieczystości. I takie porządki najlepiej zrobić właśnie jesienią. Pamiętają o tym przyrodnicy z Dziupli.

- Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz wspólnego dobra! Wspólnie pozbieramy śmieci i wyczyścimy skrzynki lęgowe dla ptaków w parku – namawia Natalia Duer z fundacji. Przyrodnicy zapewniają cały potrzebny sprzęt i poczęstunek. A także obiecują miłą atmosferę podczas pracy w parku.

Akcja odbywa się w ramach projektu "Rodzinne poznawanie przyrody" dofinansowanego przez Gminę Słubice.

Termin: 17.11.2018, godz. 11:00. Miejsce: park przy al. Niepodległości, pod dębem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama