Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Czego słubiczanie życzą Polsce z okazji urodzin? (foto)
reklama
reklama

Czego słubiczanie życzą Polsce z okazji urodzin? (foto)

Na urodziny bardzo często daje się lub otrzymuje kartki urodzinowe. Więc dlaczego nie darować takich kartek ojczyźnie, która obchodzi 100 urodziny? Bardzo dużo takich kartek zawisło 11 listopada na drzewach na pl. Przyjaźni. A na nich wiele, wiele życzeń…

Życzenia dla Polski

Do tego, żeby przygotować kartkę dla niepodległej namawiali organizatorzy „Urodzin Niepodległej nad Odrą”, czyli m.in. Fundacja Dobro Kultury, Studio Taneczne Bohema i Spółdzielnia Żywioły. Do akcji przyłączyły się dzieci i młodzież ze słubickich szkół i przedszkoli, ale nie tylko oni. Swoją kartkę z życzeniami dla ojczyzny mógł przygotować każdy.

Czego słubiczanie życzą Polsce? Na przykład tego, aby nigdy już nie trzeba było walczyć o jej niepodległość. „Pięknie rozwijaj się, bądź wzorem ładu, porządku i dobrobytu, miejscem życia, uśmiechu i radości” – tak napisali Kacper i Zuzanna. „Życzę Polsko, żebyś była magiczną krainą” – brzmi napis na innej z kartek. „Kochana niepodległa, życzę tobie pokoju i szczęśliwych rodzin” – napisał na kartce w kształcie flagi ktoś inny.

Dzięki kartkom Plac Przyjaźni nabrał pięknych, biało-czerwonych barw. I odwiedziło go wielu mieszkańców miasta, ciekawych, co najmłodsi napisali na kartkach.

- Przychodzili do nas mieszkańcy, którzy szukali życzeń przygotowanych przez swoje dzieci, co wszystkim sprawiało wiele radości. Chcemy podziękować słubickim przedszkolom i szkołom, a także dzieciom ze żłobka za twórcze podejście do życzeń – wiele słów, wiele zdań bardzo nas zaskoczyło – opowiada o akcji Marzena Słodownik z Fundacji Dobro Kultury.

Niektóre z życzeń zostały odczytane podczas artystycznego happeningu, który odbył się 11 listopada nad Odrą. Więcej o tym wydarzeniu w naszym osobnym materiale (KLIKNIJ).

Jak wyglądało centrum Słubic w biało-czerwonych barwach? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama