Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Oferty na budowę wieży Kleista zbyt drogie - jest kolejny przetarg
reklama
reklama

Oferty na budowę wieży Kleista zbyt drogie - jest kolejny przetarg

Nadal nie udało się wyłonić wykonawcy, który zbuduje w parku za SOSiR-em wieżę Kleista. 26 października gmina unieważniła drugi przetarg z tego samego powodu co pierwszy - zbyt wysokiej ceny. Ale urzędnicy nie poddają się – 31 października został ogłoszony kolejny. Do trzech razy sztuka?

Wieża Kleista


O nieudanym rozstrzygnięciu pierwszego z przetargów pisaliśmy jeszcze podczas wakacji. Otwarcie ofert odbyło się 30 lipca. Jedyna firma, która do niego stanęła, wyceniła zbudowanie wieży wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą na ponad 12,5 mln. zł. A dla słubickich urzędników to zdecydowanie za dużo. Gmina odrzuciła jej ofertę i unieważniła przetarg, ponieważ na budowę wieży zamierza przeznaczyć 4,6 mln.

Podobna sytuacja była w drugim przetargu. Ten został unieważniony 26 października. Z informacji podanych przez Urząd Miejski w Słubicach wynika, że najkorzystniejsza złożona oferta była tylko nieco niższa niż w pierwszym postępowaniu, ale nadal zbyt wysoka. Opiewała na kwotę 10.883.040 zł. A suma, jaką gmina zamierza przeznaczyć na to zadanie, nie zmieniła się i wynosi nadal 4,6 mln zł.

Kilka dni po unieważnieniu przetarg został ogłoszony po raz trzeci. Czas na złożenie ofert upływa 15 listopada o godz. 13. Czy tym razem ktoś złoży ofertę mieszczącą się w budżecie? Jakie będą dalsze losy tej inwestycji? Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama