Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Fundacja Grupy Pomagamy ma nową podopieczną. To 14-miesiączna Natalka
reklama

Fundacja Grupy Pomagamy ma nową podopieczną. To 14-miesiączna Natalka

Rośnie grono podopiecznych Fundacji Grupy Pomagamy. Tym razem pod jej opiekuńcze skrzydła trafiła 14-miesięczna Natalia, która urodziła się z przepukliną oponowo-mózgową. Dziewczynka jest po ciężkiej operacji i wymaga specjalistycznej rehabilitacji. Poznajcie jej historię.

natalka pomagamy

Natalia mieszka wraz z rodziną i rodzeństwem w Laskach Lubuskich. Urodziła się w 34 tygodniu ciąży z przepukliną oponowo mózgową. Gdy miała tylko 7 dni, przeszła skomplikowaną operację usunięcia przepukliny i częściową resekcję płatów potylicznych. Przez to tak naprawdę nie wiadomo, co Natalka widzi.

Jej wzrok wymaga rehabilitacji

Ale wiadomo, czego tak bardzo potrzebuje – specjalistycznej rehabilitacji wzroku. Taka rehabilitacja ma pomóc nauczyć Natalce na nowo korzystać ze zmysłu wzroku. A w przyszłości stać się jak najbardziej samodzielną.

Dziewczynka korzysta z niej od pierwszych tygodni życia i widoczne są już pierwsze efekty. Natalka wodzi wzrokiem za kontrastami, co jest pierwszym, dużym krokiem na przód. A przed nią kolejne!

Natalka objęta jest również opieką specjalistów - konsultacje okulistyczne odbywają się w Poznaniu w Klinicznym Szpitalu Przymierza Pańskiego, a neurochirurgiczne w Łodzi, Gorzowie i w Sulęcinie.

Potrzebne pieniądze

Jednak, aby dalsze postępy były możliwe, potrzebne są środki finansowe. - Aby Natalka mogła być systematycznie rehabilitowana - chodzi tu przede wszystkim o rehabilitację ruchową, jak i o rehabilitację wzroku - potrzebne są pieniążki, około 15 tys. zł – mówi szefowa fundacji Aleksandra Kołek. – Jej zdrowie jest w waszych rękach, wierzę, że na pewno znajdą się osoby, które pomogą Natalce – dodaje.

Jak można pomóc?

Fundacja już planuje zorganizować dla chorej dziewczynki maraton fitness. Tego typu imprezy sprawdziły się doskonale w akcjach pomocy dla innych podopiecznych. Szczegóły imprezy już niebawem.

Ci, którzy chcieliby wesprzeć Natalkę w walce o zdrowie, mogą również wpłacić środki na konto Fundacji Grupy Pomagamy: 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001 z dopiskiem Natalia.

A dodatkowe pytania związane z chorobą Natalki można kierować do jej mamy - Marzeny Skawińskiej za pośrednictwem jej profilu na Facebooku. KLIKNIJ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama