Słubice: 20 sierpnia 2019   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Znamy skład Sejmiku Lubuskiego - są w nim słubiczanie

Gdy w powiatach i gminach już było wszystko jasne, liczenie głosów do Sejmiku Województwa Lubuskiego wciąż trwalo . Dziś poznaliśmy oficjalne wyniki do najwyższego szczebla samorządu. Słubice będą w nim miały dwójkę swoich reprezentantów - Marię Jaworską z SLD oraz Marcina Jabłońskiego z PO.

slubiczanie rada

Marcin Jabłoński, pełniący obecnie funkcję starosty słubickiego, otrzymał 6181 głosów, a Maria Jaworska (dyrektor słubickiego liceum), która była radną także w poprzedniej kadencji, 2502. Najlepszy wynik w skali całego województwa osiągnęła Elżbieta Polak z PO - 21431 głosów.

Kompletny skład Sejmiku Województwa Lubuskiego poniżej.

Okręg nr 1 (Gorzów, powiaty gorzowski i strzelecko-drezdenecki)
  • Jerzy Wierchowicz (Koalicja Obywatelska) - 10452
  • Anna Synowiec (Koalicja Obywatelska) - 7719
  • Mirosław Marcinkiewicz (Koalicja Obywatelska) - 3671
  • Marek Surmacz (PiS) - 10097
  • Elżbieta Płonka (PiS) - 5805
  • Tadeusz Jędrzejczak (SLD) - 6728
  • Jan Świrepo (PSL) - 4335
Okręg nr 2 (powiaty międzyrzecki, sulęciński, świebodziński i słubicki)
  • Marcin Jabłoński (Koalicja Obywatelska) - 6181
  • Edward Fedko (Koalicja Obywatelska) - 5536
  • Helena Hatka (PiS) - 3744
  • Bogusław Motowidełko (PiS) - 6013
  • Maria Jaworska (SLD) - 2502
  • Zbigniew Kołodziej (PSL) - 4379
Okręg nr 3 (powiaty żarski i krośnieński)
  • Marek Cieślak (Koalicja Obywatelska) - 4086
  • Tadeusz Ardelli (PiS) - 5365
  • Anna Chinalska (PSL) - 3400
  • Łukasz Mejza (Bezpartyjni Samorządowcy) - 8140
  • Wacław Maciuszonek (Bezpartyjni Samorządowcy) - 1365
Okręg nr 4 (Zielona Góra, powiat zielonogórski)
  • Elżbieta Polak (Koalicja Obywatelska) - 21431
  • Aleksandra Mrozek (Koalicja Obywatelska) - 2157
  • Sebastian Ciemnoczołowski (Koalicja Obywatelska) - 3354
  • Zbigniew Kościk (PiS) - 9838
  • Kazimierz Łatwiński (PiS) - 3020
  • Wioleta Haręźlak (Bezpartyjni Samorządowcy) - 6342
Okręg nr 5 (powiaty nowosolski, żagański i wschowski)
  • Grzegorz Potęga (Koalicja Obywatelska) - 5672
  • Beata Kulczycka (Koalicja Obywatelska) - 4083
  • Małgorzata Gośniowska-Kola (PiS) - 7691
  • Małgorzata Słowińska-Paluch (PiS) - 4146
  • Stanisław Tomczyszyn (PSL) - 5049
  • Sławomir Kowal (Bezpartyjni Samorządowcy) - 4273
Pełne zestawienie wszystkich kandydatów można znaleźć na stronie PKW - KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama