Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Prezentacja kandydatów do Rady Powiatu Słubickiego KWW Musi Być Lepiej
reklama
reklama

Prezentacja kandydatów do Rady Powiatu Słubickiego KWW Musi Być Lepiej


musi razem

Szanowni Państwo,

Komitet Wyborczy Wyborców Musi Być Lepiej tworzą bezpartyjni i niezależni kandydaci do Rady Powiatu Słubickiego. Chcemy słuchać Państwa, a nie reprezentować interesy partyjne. Potrzeby i oczekiwania mieszkańców są dla nas najważniejsze.

Od tego na kogo oddadzą Państwo swój głos zależy, w jakim środowisku i warunkach będziecie żyli Wy i Wasze rodziny.

Jeżeli zaufacie Państwo nam to zapewniamy, że zadbamy i uczynimy wszystko, aby Wasze potrzeby zostały zrealizowane.

Zrobimy zatem wszystko, by:

1. Podnieść jakość usług medycznych i poprawić funkcjonowanie szpitala w Słubicach, poprzez:
  • zapewnienie dodatkowych środków finansowych przy współpracy z gminami Powiatu Słubickiego,
  • zatrudnienie brakujących lekarzy specjalistów i poszerzenie oferty usług medycznych,
2. Dopasować szkolnictwo zawodowe do potrzeb lokalnego rynku, dzięki:
  • kształceniu w zawodach, których brakuje na lokalnym rynku,
  • zapewnieniu stypendiów dla najzdolniejszych i najbardziej pracowitych uczniów od przedsiębiorców.
3. Poprawić infrastrukturę drogową w Powiecie poprzez podjęcie działań dot. budowy obwodnicy Słubic i Kunowic lub alternatywnych rozwiązań ograniczających ruch ciężkich pojazdów w mieście.

4. Usprawnienić bezpośrednią obsługę mieszkańców, poprzez zwiększenie ilości stanowisk merytorycznych zamiast stanowisk politycznych i promocyjno-marketingowych,

5. Wzmocnienić bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu przez zapewnienie monitoringu wizyjnego zgodnie z regulacjami RODO i koordynację służb porządkowych, policyjnych i ratunkowych.

6. Zwiększyć ofertę rekreacyjno – sportową poprzez budowę bezpiecznej sieci ścieżek rowerowych dla mieszkańców Powiatu.

7. Zapewnić wsparcie dla hospicjów domowych i innych organizacji pożytku publicznego troszczących się o seniorów, chorych i niepełnosprawnych.

Oświadczamy stanowczo, że nie będzie naszej zgody na zatrudnianie Radnych Powiatowych oraz ich krewnych w spółkach czy instytucjach powiązanych bądź podległych Powiatowi Słubickiemu.

Zagłosujcie Państwo na nas ponieważ MUSI BYĆ LEPIEJ.

1
 
Zbigniew Jerzy Sawicki (nr 1)

53 lata, rodowity słubiczanin żona Ewa – aptekarz, córka Gabriela licealistka, syn Konrad student prawa. Wykształcenie wyższe magisterskie, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego oraz studia podyplomowe – marketing i zarządzanie ze specjalnością zarządzanie przedsiębiorstwem. Doświadczenie zawodowe: nauczyciel WF w SP2 i LO w Słubicach, przedsiębiorca, menedżer zarządzający w firmach Allianz, Winterthur, Telekomunikacja Polska, Orange Polska m. in. na stanowiskach dyrektora regionu, dyrektora obszaru, koordynatora Euro 2012 w firmie Orange Polska. Od lutego 2012 prezes zarządu spółki SOSiR w Słubicach.

Szanowni Wyborcy!

Kandyduję do Rady Powiatu, ponieważ nie zgadzam się z obecną formą funkcjonowania Powiatu Słubickiego. Zadłużony Powiat powinien skupić się na zmniejszeniu kosztów i realizacji zadań zabezpieczających potrzeby wszystkich mieszkańców Powiatu, a nie na zaspokojeniu interesów wąskiej grupy.

Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie. Zasługujemy na nowoczesny szpital z szeroką gamą usług medycznych. To będzie dla mnie priorytet. Powiat ma funkcjonować dla mieszkańców a nie w mediach. Nie pokazujmy kto przecina wstęgę, ale co zostało zrobione. Przywróćmy normalność. Jeśli oddacie Państwo na mnie swój głos gwarantuję bezinteresowne i merytoryczne działanie, ponieważ MUSI BYĆ LEPIEJ.

2

Anita Ewa Ryfun-Hnatyszyn (nr 2)

Lat 50, zamężna, syn - student Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.Specjalista II stopnia w dziedzinie okulistyki. Od 1996 roku związana z słubicką służbą zdrowia. Od 1999 roku prowadzi Indywidualną Praktykę Okulistyczną.

Szanowni Państwo,

Codzienny kontakt z ludźmi dostarcza mi bieżącej wiedzy o bolączkach, troskach i problemach naszego lokalnego społeczeństwa. Widzę, że jest ich wiele, a wsród nich jednym z najczęściej i najbardziej krytykowanych jest funkcjonowanie naszego szpitala. Brak dostatecznej ilości lekarzy specjalistów, fizjoterapeutów, oraz sam sposób zarządzania szpitalem.

Jestem przekonana,że jeżeli powierzymy nasz powiatowy samorząd i podległe mu instytucje, ludziom KOMPETENTNYM i BEZINTERESOWNYM, to wiele z tych problemów uda się rozwiązać..

Kandydując do Rady Powiatu Słubickiego stawiam do dyspozycji Wyborców swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie.

3
 
Ariel Pawelczyk (nr 3)

33 lata, Słubiczanin, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, magister politologii. Ukończył również dwa kierunki studiów podyplomowych na Zachodniej Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Zielonej Górze. Licencjonowany zarządca nieruchomości i pośrednik w obrocie nieruchomościami. Od 8 lat właściciel firmy Nieruchomości Home Partner Ariel Pawelczyk. Od kwietnia 2015 roku posiadacz brytyjskiego certyfikatu metodyki zarządzania projektami PRINCE2®.

Witajcie!

Od lat jestem zaangażowany w życie samorządowe i społeczne naszego miasta- znacie mnie dobrze, więc nie będę się rozpisywał na ten temat... Czas najwyższy pochylić się nad losem Powiatu Słubickiego.

Dookoła słyszymy krytykę obecnego stanu Naszego Powiatu. Od lat nieudolnie walczy się z zadłużeniem Powiatu przez co zaniedbywane są szkoły średnie i szpital a o stanie dróg powiatowych nie wspomnę... Z drugiej strony pieniądze płyną z Powiatu na tworzenie dodatkowych stanowisk … I to jest chyba czas by powiedzieć STOP! I wziąć sprawy w swoje ręce. Trzeba postawić Powiat na nogi!

Jestem gotów by podzielić się moim doświadczeniem i powalczyć o poprawę kondycji Powiatu. Planowanie i realizacja zrównoważonego budżetu, umiejętność zarządzania kapitałem ludzkim, to moje mocne strony - zajmuję się tym na co dzień od wielu lat. To ostatnia szansa by przez kolejne 5 lat naprawić sytuację w Naszym Powiecie- Musi być lepiej! Z tego miejsca proszę Was już dziś o pójście na wybory i oddanie głosu na mnie.

4

Kamila Barbara Łopusiewicz (nr 4)

Lat 39, zamężna, mama dwóch dorastających córek. Wykształcenie wyższe magisterskie, studia podyplomowe z zakresu informatyki, kurs kwalifikacyjny - zarządzanie oświatą. Od 15 lat jestem związana ze słubicką oświatą – wcześniej jako nauczyciel dyplomowany w Szkole Podstawowej, a obecnie jako dyrektor słubickiego przedszkola "Miś Uszatek". W przeszłości pracowałam jako kurator sądowy, opiekun świetlicy środowiskowej, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i informatyki, a także instruktor pedagogiki cyrku.

Szanowni Państwo,

jestem osobą młodą, kreatywną i otwartą na pomysły i wyzwania. Od wielu lat działam na rzecz lokalnej społeczności. Udzielając się społecznie - jestem bezinteresowna w swoich działaniach i gotowa do współpracy. Praca dla drugiego człowieka jest dla mnie bardzo ważna. Aktywna praca zawodowa świadczy o moim dotychczasowym zaangażowaniu w sprawy mieszkańców, a gen społecznika – nie pozwala „zwolnić tempa”. Chciałabym wspierać oświatę, kulturę i sport oraz szeroko rozumianą promocję zdrowia. Interesują mnie działania na rzecz integracji i aktywizacji mieszkańców powiatu. Uważam, iż aktywizacja społeczności jest kluczem do rozwoju powiatu. Chcę dotrzeć do ludzi, którzy będą otwarci i gotowi do działania.

5

Marek Wachowiak (nr 5)

53 lata, Słubiczanin, magister Wychowania Fizycznegood ponad dwudzistu lat pracownik administracji państwowej. Obecnie pracownik Krajowej Administracji Skarbowej. Z natury działacz społeczny oraz aktywny Członek Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Hobby: Gołębie i sport.

Szanowni Państwo,

Powiat w dzisiejszej kondycji nie pozwala w pełni wykorzystać swojego potencjału. Jako społecznik i działacz dostrzegam potrzeby naszych mieszkańców i wiem jaki kierunek należy obrać przy dbaniu o rozwój naszego regionu. W pierwszej kolejności Musimy postawić na rozwój Szpitala, tak aby każdy mieszkaniec naszego Powiatu mógł liczyc na opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. To jest możliwe dzięki skrupulatnemu planowaniu budżetu Powiatu i dobrej współpracy z gminami. Zachęcam Państwa do oddania głosu na moją osobę.

6

Jolanta Maria Skręty (nr 6)

Rodowita słubiczanka, dwóch dorosłych synów.

Życie zawodowe związała z edukacją. Do 2003r. uczyła matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Słubicach, pełniąc również funkcję zastępcy dyrektora w tej szkole. Od kilkunastu lat pracuje w samorządzie gminnym. Jest dyrektorem Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach.

Szanowni Państwo,

w życiu kieruję się wartościami katolickimi. Bardzo ważna jest dla mnie rodzina. Moją pasją jest zaangażowanie społeczne na rzecz drugiego człowieka. Od ponad 8 lat jestem wolontariuszką Hospicjum Domowego św. Wincentego a‘Paulo w Słubicach, gdzie pomagam ciężko chorym oraz członkom ich rodzin.

W Radzie Powiatu chciałabym skoncentrować swoją działalność na edukacji oraz ochronie zdrowia. Powiatowe szkoły ponadpodstawowe powinny oferować młodym mieszkańcom kształcenie wysokiej jakości, odpowiadające również potrzebom rynku pracy. Powiatowy system ochrony zdrowia powinien zaś w szerokim zakresie zabezpieczać potrzeby wszystkich, w szczególności najmłodszych i najstarszych mieszkańców naszego powiatu.

7
 
Jacek Chajduk (nr 7)

46 lat, w Słubicach od urodzenia, wyształcenie średnie, żonaty dwójka dzieci.

Związany z gastronomią od przeszło 20 lat. Obecnie szef kuchni w restauracji Turm24 we Frankfurcie nad Odrą. Hobby: wędkowanie i nurkowanie.

Drodzy Mieszkańcy,

zdecydowałem się kandydować jako Państwa przedstawiciel w Powiecie, gdyż uważam, że moje świeże spojrzenie i pomysły to recepta na obecny marazm i stagnację. Przez lata zapomniano o rozwoju turystyki. Ścieżki rowerowe, wykorzystanie turystyczne naszych lokalnych rzek to obszary, którymi będę chciał się w szególności zająć. Trzeba stworzyć warunki dla inwestorów którzy widzą potencjał turystyczny regionu i przygotować infrastrukturę pod dalsze inwestycje.

Jako rodzic chciałbym utworzenia oddziału chirurgii dzieciecej w Słubicach i zadbać o rozwój współpracy ze szpitalem po niemieckiej stronie.

Jeżeli Państwo czują tak jak ja, że Powiat potrzebuje zmian, proszę o oddanie głosu na mnie.

8

Maksymilian Marcin Wanago (nr 8)

Lat 46, w związku małżeńskim z Luizą Perlikiewicz-Wanago, nauczycielem historii w SP nr 2 w Słubicach. Ojciec Mikołaja - studenta filologii angielskiej i niemieckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Joachima - ucznia Gimnazjum we Frankfurcie nad Odrą. Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Zielonej Górze od 2006 r. Posiadacz dwóch dyplomów magisterskich, na Wydziałach Historii oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Prowadzi własną kancelarię adwokacką.

Szanowni Państwo,

długo myślałem, czy warto kandydować i rzucić wyzwanie zasiedziałym w samorządzie środowiskom. Stwierdziłem jednak, że brak aktywności pozbawia prawa do krytyki. Dzisiaj Powiat Słubicki tonie w długach i nie wywiązuje się ze swoich ustawowych zadań. Należy uzdrowić sytuację w słubickim szpitalu, który służyć ma pacjentom, a nie zapewniać synekury. Konieczna jest zmiana struktury Starostwa Powiatowego, by środki na wynagrodzenia trafiały do pracowników zatrudnionych bezpośrednio w obsłudze mieszkańców, a nie do doradców, speców od promocji czy wydawców powiatowych periodyków. Czas wreszcie, by administracja powiatowa zajmowała się tym, co do niej należy.

Postawmy Powiat na nogi, zachęcam do oddania głosu na moją osobę.

[Materiał wyborczy. Sfinansowano ze środków KWW Musi Być Lepiej]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama