Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Tak było na burmistrzowskiej debacie (foto/wideo)

Za nami pierwsza (czy ostatnia?) debata kandydatów na burmistrza Słubic. W gościnnych progach Collegium Polonicum spotkała się czwórka, która już 21 października zmierzy się w walce o fotel burmistrza naszego miasta. Debatę śledziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem, mamy też kilka fotek zza kulis.

Debata

Debata odbyła się 15 października w Collegium Polonicum. Zorganizowali ją wspólnie telewizja HTS Słubice, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu oraz portal Słubice24, a poprowadzili pracownicy naukowi poznańskiego uniwersytetu: prof. UAM dr hab. Magdalena Musiał-Karg oraz dr Artur Kopka. Za koordynację pytań do kandydatów odpowiadała prof. UAM dr hab. Elżbieta Lesiewicz.

Głównymi aktorami wydarzenia była oczywiście czwórka kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza Słubic: Maja Pszczołowska-Mizerska, Mariusz Dubacki, Tomasz Pisarek i Mariusz Olejniczak. Oprócz nich na sali byli tylko ich najbliżsi współpracownicy, dziennikarze organizujących debatę mediów oraz młodzież z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego.

Transmisja z debaty odbyła się na żywo w sieci kablowej Vectra oraz za pośrednictwem internetu. Dzięki temu mogli ją śledzić wszyscy mieszkańcy gminy Słubice. Kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez organizatorów, były także pytania od naszych widzów i czytelników. Na koniec każdy miał okazję do wygłoszenia krótkiego podsumowania.

Jak wypadli kandydaci? Czy przekonali was swoimi argumentami i wyborczymi postulatami? Zapraszamy do komentowania.

A dla tych, którzy nie mieli okazję obejrzeć debaty, mamy dobrą wiadomość. Można obejrzeć ją z odtworzenia. Zapis wideo dostępny jest poniżej. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama