Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Doradcy zawodowi opowiedzą jak wspierać młodzież
reklama
reklama

Doradcy zawodowi opowiedzą jak wspierać młodzież

Na co dzień doradzają młodym ludziom w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłej kariery. Doradcy zawodowi z całego powiatu spotkają się na konferencji w Collegium Polonicum. Będą rozmawiać o tym, jaką rolę pełnią doradcy i doradztwo w szkołach i urzędach. Jak pomagają młodym ludziom? Jakie wyzwania przed nimi stoją?

Targi Pracy Słubice
Uczestnicy konferencji opowiedzą jak pomagają młodym ludziom

Głównym celem spotkania jest popularyzowanie profesjonalnego i efektywnego doradztwa zawodowego. - Zostaną przedstawione doświadczenia instytucji odpowiedzialnych za podejmowanie skutecznych działań systemowych w tworzeniu sprawnie funkcjonującego doradztwa zawodowego – opowiada Agnieszka Zwierzchaczewska, powiatowy doradca.

Konferencja jest adresowana do dyrektorów szkół, doradców zawodowych, pedagogów i nauczycieli realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach i innych placówkach. Została zorganizowana w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Słubickim”, o którym już nie raz pisaliśmy.

Czego będzie można się dowiedzieć podczas konferencji? Dr Artur Doliński z Uniwersytetu Zielonogórskiego wyjaśni, jakie wyzwania stoją współcześnie przed doradztwem edukacyjno-zawodowym. Ewa Przybyła-Mężyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Cigacicach, przybliży doświadczenia szkolnego doradcy zawodowego, a Joanna Dulewicz-Maryniec, doradca z Powiatowego Urzędu Pracy opowie o tym, jak młodym osobom doradza urząd.

Będziemy mieli też słubicki akcent: Agnieszka Zwierzchaczewska przybliży dobre praktyki z działalności Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Słubicach.

Termin: 11.10.2018, godz. 11. Miejsce: sala konferencyjna Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama