Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Przygotuj plakat promujący organizacje pozarządowe i wygraj cenne nagrody
reklama
reklama

Przygotuj plakat promujący organizacje pozarządowe i wygraj cenne nagrody

Jest wyzwanie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ze Słubic – rusza właśnie konkurs plastyczny, którego tematem jest działalność naszych fundacji i stowarzyszeń. Jego organizatorem jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.

konkurs ngo_plakat

- Chcemy zachęcić uczniów słubickich szkół, żeby poznali nasze organizacje pozarządowe, dowiedzieli się od nauczycieli i rodziców, czym się one zajmują. A potem wybrały tę, której działalność jest im najbliższa. I przygotowali plakat, opowiadający o tym, czym się zajmuje – wyjaśnia Katarzyna Kochańska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum. Konkurs plastyczny jest jednym z działań prowadzonych w ramach Sektora 3 Słubice, zadania publicznego realizowanego na zlecenie gminy Słubice.

Pomysł na konkurs, którego tytuł brzmi: „Poznajemy słubickie organizacje pozarządowe” wziął się z chęci promocji idei wolontariatu wśród uczniów. - Kiedy młodzi ludzie poznają nasze NGO’sy, być może będą chciały włączyć się w ich działalność, namówią do tego rodziców czy kolegów. I w przyszłości, mam nadzieję, że niedalekiej, staną się wolontariuszami, którym nie jest obojętne to, co dzieje się wokół nich – dodaje K. Kochańska.

Jest w czym wybierać - w Słubicach zarejestrowanych jest około 70 organizacji (choć nie wszystkie aktywnie działają). Zajmują się najróżniejszymi obszarami: pomocą seniorom, osobom ubogim, z niepełnosprawnościami, wspieraniem dzieci, a także sportem, ekologią i ochroną środowiska, ochroną praw zwierząt, czy realizowaniem wspólnych pasji i hobby. Organizują wiele różnych wydarzeń, zawodów sportowych, wyjazdów, pikników, zbiórek, akcji pomocy – nie raz o tym pisaliśmy.

Jakie są warunki udziału w konkursie? Odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: 1-4 klasa szkoły podstawowej i 5-8 klasa SP (oraz 3 kl. gimnazjum). Czas na przygotowanie plakatów upływa 31 października. Szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu.

Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatora, Urzędu Miejskiego oraz eksperci, wyłoni po 3 laureatów w każdej kategorii. Zwycięzcy otrzymają nagrody. K. Kochańska zapewnia, że będą atrakcyjne dla młodych ludzi – ale na razie nie chce zdradzać szczegółów. Te nagrody zostaną wręczone podczas VII Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się pod koniec listopada.

Portal Słubice24.pl i telewizja HTS objęły konkurs patronatem medialnym.

Więcej informacji: www.fundacjacp.org, www.slubice.pl, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 61 82 96 878, 884 309 488.

Ważne dokumenty:
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama