Słubice: 22 sierpnia 2019   |   Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
reklama
reklama

Palił się dom jednorodzinny przy al. Niepodległości

Chwile grozy przeżyli minionej nocy mieszkańcy domku jednorodzinnego przy al. Niepodległości – około północy musieli uciekać z domu z powodu pożaru. Na miejsce przyjechały 3 jednostki straży pożarnej.

al niepodleglosci

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze chwilę przed północą. Na al. Niepodległości natychmiast udały się 3 zastępy. Paliła się kotłownia zlokalizowana w piwnicy jednego z budynków. W pomieszczeniu stał piec na paliwo stałe.

Do czasu przyjazdu strażaków mieszkańcy opuścili budynek samodzielnie – mówi Michał Borowy z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Strażacy ugasili pożar prądem wody – akcja zajęła im ok. 15 minut. Ale budynek był mocno zadymiony. Po ugaszeniu, oddymieniu, sprawdzili, czy nie ma zagrożenia dla mieszkańców. Interwencja trwała niecałą godzinę.

- Pożar ograniczył się do jednego pomieszczenia. Mieszkańcy mogli wrócić do domu, budynek poza kotłownią nie ucierpiał – podsumowuje M. Borowy. I apeluje o ostrożność, nie tylko właścicieli pieców. Sezon grzewczy właśnie się rozpoczyna - sprawdzajmy dokładnie używane instalacje i urządzenia, zlecajmy regularne przeglądy fachowcom, używajmy czujek, zadzwońmy po kominiarza.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama